21 Kasım 2019
  • Ankara-3°C
  • İstanbul12°C
  • İzmir15°C
  • Adana10°C

YÖK’TEN 2019 DGS KAYIT DUYURUSU

Yükseköğetim Kurulu YÖK tarafından yapılan duyuruda 13 Eylül 2019’da biten 2019 DGS kayıtlarında başvuru yapamayanlar için geçerli mazeret göstermesi halinde başvuru yapabilecek. İşte YÖK 2019 DGS kayıt detayları.

YÖK’ten 2019 DGS Kayıt Duyurusu

25 Eylül 2019 Çarşamba 13:44

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından 2019-DGS Yerleştirme Sonuçları 4 Eylül 2019 tarihinde açıklanmıştı. Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 09-13 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. YÖK’ten bugün gelen açıklama ile mazeretli olanlar için kayıt hakkı verildi.

2019 DGS KAYITLARI NASIL YAPILACAK?

E-kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu "Üniversite E-Kayıt" uygulamasını tıklayarak, https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit_adresi üzerinden 30 Eylül 2019 saat 23:59'a kadar elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.

Elektronik kayıt yapan adayların, ders kayıt işlemlerinde sorun yaşamamaları için e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğine dair yazıyı ekranda görmeleri gerekmektedir. E-kayıt işlemlerini başarıyla tamamlayan adayların, yerleştirildikleri üniversitelerin web sitelerinde duyurulacak olan tarihlerde yapılacak ders kayıt işlemleri için üniversitelerine giderek kendilerinden istenen belgeleri yetkililere sunmaları gerekmektedir.

Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir.

YÖK 2019 DGS Kayıt Duyurusu (MAZERETLİ KAYIT)

2019 Dikey Geçiş Sınavı sonucu ÖSYM tarafından yükseköğretim kurumlarına yerleştirilen ancak çeşitli nedenlerle süresi içerisinde kayıt yaptıramayan adayların kayıt durumları Yükseköğretim Yürütme Kurulunun 18 Eylül 2019 tarihli toplantısında incelenmiş ve bahse konu adayların mazeretinin ilgili yükseköğretim kurumu tarafından değerlendirilmesine ve mazereti kabul edilenlerin 30 Eylül 2019 tarihine kadar kaydının yapılmasına karar verilmiştir açıklaması yapıldı.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.