14 Aralık 2019
  • Ankara7°C
  • İstanbul12°C
  • İzmir12°C
  • Adana11°C

YKS 2019 TERCİH SONUÇLARI BAYRAM ÖNCESİNDE AÇIKLANACAK

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarının Kurban Bayramı öncesi açıklanacağını müjdeledi.

YKS 2019 Tercih Sonuçları Bayram Öncesinde Açıklanacak

05 Ağustos 2019 Pazartesi 04:26

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarının Kurban Bayramı öncesinde açıklanacağını belirtti.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, ÖSYM ve YKS'ye ilişkin sosyal medya paylaşımlarının gündeme gelmesi üzerine Twitter hesabı üzerinden paylaşım yaptı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Aygün, "Ülkemizin geleceği siz gençlerimiz için hiç durmadan çalışıyoruz. 2019 YKS Tercih Sonuçları da bayramdan önce açıklayacağız" dedi.

Lise mezunu ve lise son sınıf öğrencilerinin herhangi bir üniversite programına geçmeleri için ya da yüksekokul mezunlarının eğitimlerini lisans seviyesine çıkarabilmek için gereken YKS, 15 – 16 Haziran tarihinde yapıldı.

Lise mezunu ve lise son sınıf öğrencilerinin üniversiteye geçmeleri için bir basamak olan ya da yüksekokul mezunlarının diplomalarını lisans seviyesine çıkarmak için girmeleri gereken üniversiteye geçiş sınavları her yıl ÖSYM tarafından bütün illerde yapılmaktadır. ÖSYM’nin daha önce hazırladığı sınav takvimine göre 2019 YKS 1.oturum TYT 15 Haziran 2019 tarihinde, 2019 YKS 2.oturumu 16 Haziran 2019 tarihinde ve 2019 YKS yabancı dil oturumu ise 16 Haziran 2019 tarihinde yapıldı. ÖSYM heyecanla beklenen YKS soru ve cevaplarını sınavın yapıldığı gün akşam saatlerinde açıkladı.

3 oturumdan oluşan YKS 2019 sınav sonuçları 17 Temmuz 2019 tarihinde açıklandı. Sonuçların açıklanması ile YKS tercih süreci de başlamış oldu. Üniversite sınavı tercih işlemleri 23 Temmuz – 29 Temmuz tarih aralığında yapıldı. YKS Sonuçları ve YKS tercih işlemleri ile ilgili haberleri sitemizde yayınlamaya devam edeceğiz.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.