19 Ocak 2019
  • Ankara3°C
  • İstanbul13°C
  • İzmir13°C
  • Adana13°C

YETKİLİ SENDİKA SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER İÇİN KADRO TALEBİNİ BASTIRIYOR

Sözleşmeli öğretmenlere kadro talepleri her geçen gün artıyor. Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın sözleşmeli öğretmenlere kadro konusunda cezbedici yöntemlerin uygulanması gerektiğini açıkladı. Sözleşmeli öğretmenlere kadronun zamanı!

Yetkili Sendika Sözleşmeli Öğretmenler İçin Kadro Talebini Bastırıyor

10 Mayıs 2018 Perşembe 00:09

Sözleşmeli öğretmenlere kadro talebi her sendikanın ana gündeminde yer alıyor. Sözleşmeli öğretmenler özellikle aile bütünlüğünün sağlanması notasında ısrarcı ve haklı taleplerini MEB'e iletmesine rağmen, Sayın Bakan İsmet yılmaz taleplere karşılık vermemekte!

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın öğretmenleri belirtilen bölgelerde tutmanın yolunun zorla değil, cazip yöntemlerle olması gerektiğini savundu.

Öğretmenlerin mali ve özlük hakları noktasında olumlu gelişmeler ve iyileştirmeler olması gerekliliğini vurgulayan Yalçın, sözleşmeli öğretmenlik istihdamından vazgeçilmesi, kadro verilinceye kadar da eş ve sağlık mazereti nakil başvuru taleplerinin giderilmesini istedi.

Eğitim-Bir-Sen, 450 bine yaklaşan üyesiyle gençliğe karşı sorunlu olduğunu ve öğretmenle öğrenciyi karşı karşıya getiren değil bir araya getiren bir sendika olduklarını belirtti. Bu noktada da eğitimciye gereken değerin verilmesinin büyük önem arz ettiğini savundu.

Sözleşmeli öğretmenlere kadro noktasında, farklı istihdam modellerinden vazgeçilmesini, sözleşmelilere kadronun verilmesinin şart olduğunu açıkladı. Öğretmen sirkülasyonunun yoğun olduğu bölgeler için teşvik çalışmalarının artırılması ile sorunun büyük oranda çözüleceğini belirtti.

Öğretmenleri cebir ile değil, cezbedici yöntemlerle, özellikle de mali ve özlük haklarının iyileştirilmesi ile çözüleceği belirtildi.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.