22 Temmuz 2018
  • Ankara31°C
  • İstanbul29°C
  • İzmir33°C
  • Adana32°C

YENİ KHK ÇIKACAK! RESMİ GAZETE'DE KHK İLE OHAL UZATILIYOR

Son KHK 24 Aralık 2017'de yayımlandı. Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile OHAL bir kez daha uzatılacak. Bakanlar Kurulu kararı sonrası 19 Nisan’dan önce yayımlanması gerekiyor!

Yeni KHK Çıkacak! Resmi Gazete'de KHK ile OHAL Uzatılıyor

13 Nisan 2018 Cuma 12:04

15 Temmuz hain darbe kalkışmasının ardından çıkan KHK'lar ile kamudan birçok memur ihraç edilmiş ve süreç büyük bir titizlikle devam ediyor. Çıkan KHK'lar ile ihraç ve iadelerin yanı sıra kanun ve yönetmeliklerde de düzenlemeler yapılmakta.

19 Nisan 2018'de dolacak olan OHAL'ın 7'nci kez uzatılması için önümüzdeki günlerde yeni KHK'nın çıkması bekleniyor. Yeni KHK'nın resmi gazetede yayımlanması ile OHAL tekrar uzatılacak. Son KHK 24 Aralık 2017'de çıkarılmış ve özellikle taşeron yasası ile ilgili düzenlemeler KHK'da yer almıştı.

Bilindiği üzere takipsizlik kararı verilen birçok devler memuru, atama bekleyen milyonlarca KPSS adayı, Emeklilikte yaşa takılanlar, staj sigortası mağdurları vb. birçok konuda kanun ve yönetmeliklerde düzenleme bekleyen vatandaşlar yeni KHK'dan umutlu.

16 Nisan’da toplanacak olan Mili Güvenlik Kurulu ve Bakanlar Kurulu kararları sonrasında resmi gazetede yeni KHK’nın yayımlanması bekleniyor. Milyonlarca mağdur kanun ve yönetmeliklerde değişiklik yapılması için KHK’larda düzenlemelerin yer almasını istiyor.

İki yeni KHK çıkarsa, 697 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname (697 sayılı KHK) ve 698 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameler (698sayılı KHK)  olarak resmi gazetede yer alacak. Eğer sadece OHAL’in uzatılması için olursa resmi gazetenin mükerrer sayısında OHAL için düzenleme yayımlanacak.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.