19 Ocak 2019
  • Ankara3°C
  • İstanbul13°C
  • İzmir13°C
  • Adana13°C

VETERİNER HEKİMLİĞİNDE UZMANLIK EĞİTİMİ YÖNETMELİĞİ RESMİ GAZETEDE

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2 Mayıs 2018 Çarşamba günü yayımlanan bugünkü resmi gazetede Veteriner Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Veteriner Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği Resmi Gazetede

02 Mayıs 2018 Çarşamba 08:49

2 Mayıs 2018 tarihli ve 30409 sayılı resmi gazetede Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yayımlanan Veteriner Hekimliğinde Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmeliğin tam metnine ayrıca aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Yönetmeliğin amacı; ülkemizin ihtiyacı olan uzman veteriner hekimleri yetiştirmek amacıyla düzenlenecek uzmanlık eğitimi ve uzmanlık belgelerinin verilmesi ve Veteriner Hekimliği Uzmanlık Kurulunun yetki, çalışma usul ve esaslarını düzenlemektir.

Yönetmelik; veteriner hekimliği alanında uzmanlık eğitiminin verilmesi, uzmanlık belgelerinin düzenlenmesi ve Veteriner Hekimliği Uzmanlık Kurulu ile veteriner hekimliği alanında uzmanlık eğitimi vermeye yetkili kurumları ve uzmanlık eğitimi ile ilgili program ve kişileri kapsar.

Bu Yönetmelik, 9 Mart 1954 tarihli ve 6343 sayılı Veteriner Hekimliği Mesleğinin İcrasına, Türk Veteriner Hekimleri Birliği ile Odaların Teşekkül Tarzına ve Göreceği İşlere Dair Kanunun 7’nci maddesi, 4 Kasım 1981 tarihli ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 50’nci maddesi ile 3 Haziran 2011 tarihli ve 639 sayılı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 18/A maddesine dayanılarak hazırlanmıştır. Yönetmeliğin tam metni için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.