19 Ocak 2019
  • Ankara4°C
  • İstanbul12°C
  • İzmir13°C
  • Adana12°C

VEKİL EBE HEMŞİRELERİN ÖZLÜK HAKLARI SAĞLIK BAKANI’NA SORULDU

Sağlık Bakanı’na vekil ebe hemşirelerin özlük hakları soruldu. Milletvekili Arzu Erdem, vekil ebe hemşirelerin sorunları ve kadro verilmesi gibi sorular sordu.

Vekil Ebe Hemşirelerin Özlük Hakları Sağlık Bakanı’na Soruldu

05 Nisan 2018 Perşembe 09:12

TBMM Başkanlığına vekil ebe hemşireler hakkında bir soru önergesi verildi. İstanbul Milletvekili Arzu Erdem tarafından, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın yanıtlaması istemiyle verilen yazılı soru önergesinde vekil ebe hemşirelerin özlük hakları soruldu. Soruya Bakan Demircan tarafından henüz yanıt verilmedi. Yanıt verildiğinde sizlerle paylaşacağız.

Milletvekili Arzu Erdem Bakan Demircan’ Yıllardır bakanlık bünyesinde kurum içi bütün eğitimlere katılmış, liyakat ve yetenek sahibi vekil ebe hemşirelerin toplam sayısını sordu. Ayrıca Köylerimizde hastayla ilk teması kurup koruma, önleme, tedavi etme ve yönlendirme görevleri olan vekil ebe hemşirelerin özlük hakları ile ilgili Sağlık Bakanlığı tarafından bir çalışma yürütülüp yürütülmediği sorusunu yöneltti.

Arzu Erdem’in son sorusu da 2018 yılı içerisinde vekil ebe hemşirelerin asli personel olmaları konusunda bir çalışma olup olmadığı ve böyle bir çalışma varsa kaç kişiye kadro verilmesinin düşünüldüğü oldu. Bakan tarafından cevap verildiği takdirde My Memur olarak sizlerle paylaşacağız.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.