19 Ocak 2019
  • Ankara2°C
  • İstanbul11°C
  • İzmir11°C
  • Adana10°C

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN ATAMASINDA ŞARTLARI TAŞIYAN HER ADAY MÜLAKATA GİREMEYECEK

Binlerce öğretmen adayının heyecanla beklediği 5 bin ücretli öğretmen alımı için kılavuz yayımladı. Ama kılavuza göre adaylar tüm şartları taşısa da KPSS puanına göre yapılan sıralamada 3 katı kontenjana giremezse mülakata katılamayacak. İşte detaylar..

Ücretli Öğretmen Atamasında Şartları Taşıyan Her Aday Mülakata Giremeyecek

15 Mayıs 2018 Salı 22:12

Heyecanlı bekleyiş sona erdi. Binlerce öğretmen adayının dört gözle beklediği 5 bin ücretli öğretmen alımı için kılavuz yayımladı. Ama kılavuza göre adaylar tüm şartları taşısa da KPSS puanına göre yapılan sıralamada 3 katı kontenjana giremezse mülakata katılamayacak. Peki 5 bin ücretli öğretmen atamasında kimler mülakata katılabilecek?

Milli Eğitim Bakanlığı MEB resmi internet sitesi üzerinden az önce yayımladığı duyuru ile 5 bin ücretli öğretmen alımı başvuru kılavuzunu yayımladı. 5 bin ücretli öğretmen alımı kılavuzunda başvuru sürecinin nasıl olacağı, kimlerin başvuru yapabileceği, hangi branştan kaç öğretmen alınacağı, başvurular için istenen belgeler gibi pek çok konuda bilgi yer aldı. 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan 5 bin ücretli öğretmen alımı kılavuzunda başvuru şartları ve sözlü sınava ilişkin detaylara yer verildi. Kılavuza göre bütün şartları taşıyan adaylar arasından kendi branşında KPSS puanına göre yapılan sıralamada 3 katı aday arasına girenler mülakata girebilecek. Eğer aday tüm şartları taşısa da kendi branşında 3 katı adayın içine giremezse mülakata giremeyecek.

Bu çerçevede bakıldığında çok az kontenjan verilen çok sayda branştaki adaylar büyük mağduriyet yaşıyor. Aylardır büyük bir umutla ücretli öğretmen atmasını bekleyen çok sayıda aday kontenjan azlığından dolayı büyük hayal kırıklığına uğradı.5 bin ücretli öğretmen alımı kontenjan dağılımına ulaşmak için TIKLAYIN.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.