19 Ekim 2019
  • Ankara12°C
  • İstanbul16°C
  • İzmir18°C
  • Adana18°C

TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ 1500 İŞÇİ ALIMI DAHA YAPACAK

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez müjdeyi verdi. Türkiye Taşkömürü Kurumu için 2 bin 500 personel alımının tamamlanmasının ardından bin 500 işçi alımı daha yapılacağını açıkladı. Detaylar My memur haberde.

Türkiye Taşkömürü 1500 İşçi Alımı Daha Yapacak

08 Şubat 2019 Cuma 13:18

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez tarafından Türkiye Taşkömürü Kurumu için yeni bir personel alımı müjdesi daha geldi. Bakan Dönmez, Şubat ayı itibarıyla 2 bin 400 işçi alımı için kadro işlemlerinin tamamlanacağını ve ardından Mart ayında bin 500 yeni personel alımı daya yapılacağını belirtti.

TTK Bin işçi alımı süreci devam ediyor. Mart 2019’da da yeni personel alımları devam edecek ve bin 500 yeni personel alımı daha yapılacak. Şu an başvuruları devam eden personel alımları için İKAMETGAH şartı da bulunuyor. Sadece alım yapılan illerde ikamet edenler başvuru yapabiliyor.

Bu kapsamda adayların da ikametgahla ilgili talepleri bulunuyor. Yeni alınacak bin 500 işçi personel alımı için ikametgah şartı ile ilgili gerekli çalışmanın yapılmasını bekliyoruz.

Peki 1500 işçi alımı şartları neler olacak?

Türkiye Taşkömürü Kurumu TKK İşçi Alımı Şartları şu şekildedir: Mart ayında yayımlanacak olan ilan başvuru tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olmak gerekmektedir. En az İlkokul mezunu olmak gerekmektedir. İlan tarihi itibari ile 32 yaşından gün almamış olmak gerekmektedir. Askerlikle ilişiği olmamak gerekmektedir.

İkametgah şartı

 İşçi alımları belirtilen iller için olduğundan İkametgah şartı bulunuyor. Bu kapsamda şu an başvuruları devam eden Zonguldak, Bartın veya Karabük illerinde ikamet ediyor olmak gerekmektedir. Yeni ilanda alımlar nereye yapılacaksa şart da o il için olacak.

Başvuruları devam eden ilan için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.