19 Ocak 2019
  • Ankara3°C
  • İstanbul13°C
  • İzmir13°C
  • Adana13°C

TÜM MEB ÇALIŞANLARINA EĞİTİM-ÖĞRETİM ÖDENEĞİ VERİLMESİ TEKLİFİ TBMM’DE KOMİSYONDA

Milli Eğitim Bakanlığı MEB merkez ve taşra teşkilatında çalışan tüm çalışanlara eğitim-öğretim ödeneği verilmesi kanun teklifi TBMM Plan ve bütçe komisyonuna geldi. Kanun teklifi tam metni ve gerekçesine dair detaylar My Memur haberden ulaşabilirsiniz.

Tüm MEB Çalışanlarına Eğitim-Öğretim Ödeneği Verilmesi Teklifi TBMM’de Komisyonda

01 Mayıs 2018 Salı 17:28

657 sayılı Devlet Memurları Kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna geldi. Kanun değişikliği ile öğretmenlere her eğitim öğretim yılı başında ödenen hazırlık ödeneğinin tüm eğitim çalışanlarını kapsaması hedefleniyor.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi ile her öğretim yılında bir defaya mahsus olmak üzere öğretim yılının başında öğretmenlere verilen öğretim yılına hazırlık ödeneğinin, Milli Eğitim Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görev yapan tüm kadrolara verilmesi öngörülmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan Öğretmenlere “Eğitim Öğretime Hazırlık ödeneği” adı altında her yıl öğretim yılı başında ödenek verilmektedir.

Oysaki; yaz tatilinde okulların tüm badana boya işleri, kalorifer tesisatlarının bakım onarım işleri, kapı sıra tamir bakım işleri ve resmi yazışma işlemleri ile planlama işleri GİH-YHS-THS-SHS personelleri tarafından yapılmaktadır. Kısaca okulların eğitim öğretime hazırlanmasıyla ilgili işlemlerde eğitim çalışanlarının katkısı tartışılmazdır.

Tüm bunlara rağmen “Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneği”nden eğitim çalışanlarının yararlandırmaması, bakanlık içindeki farklı kadrolara bakışı ortaya çıkarmakta ve eğitim çalışanları arasında ayrımcılık ve üvey evlat hissini uyandırmaktadır.

Bu kanun teklifi ile eğitim çalışanlarının haklı istek ve talepleri yerine getirilecek ve mağduriyetleri bir nebze olsun giderilecektir. Eğitim çalışanlarının haklı istek ve talepleri yerine getirilecek ve mağduriyetleri bir nebze olsun giderilecektir denildi. Kanun teklifi tam metni için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.