17 Haziran 2019
  • Ankara23°C
  • İstanbul29°C
  • İzmir29°C
  • Adana30°C

TTK VE TKİ'DE 7 KÖMÜR SAHASI DEVRİ İLE 15 BİN 500 İSTİHDAM

Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) ile Türkiye Taş Kömürlerinde (TTK) yer alan 7 kömür sahası maden ruhsatları devredildi. 7 kömür sahası üretime açılarak 15 bin 500 kişiye istihdam sağlanacak.

TTK ve TKİ'de 7 Kömür Sahası Devri İle 15 bin 500 İstihdam

11 Ekim 2018 Perşembe 20:02

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından TKİ ve TTK’ya adi 7 maden sahası için ruhsat devri gerçekleştirdi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez 7 kömür sahası için ruhsat devrinin tamamlanması ile 15 bin 500 kişiye istihdam sağlanacağı belirtildi.

Bakan Dönmez Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) ile Türkiye Taş Kömürlerinin (TTK) maden ruhsatlarının devri imza töreninde açıklamalarda bulundu. 7 kömür sahasının potansiyeli yüksek kömür alanları için üretime açıldığı belirtildi.

15 bin 500 işçiye istihdam olacak! TKİ ve TTK’nın 7 kömür sahasının daha aktif şekilde işletilmesi ile istihdam oluşturulacak ve 72 milyar dolarlık gelir ekonomiye katkı sağlayacak.

Türkiye Taş Kömürleri ve Türkiye Kömür İşletmelerine ait söz 7 kömür sahasının ruhsat devrinin ardından bu alanların ekonomik, güvenli ve verimli bir şekilde değerlendirmiş olacağını belirtti. TTK’de 3 milyon ton, TKİ’de de yılsa 15.6 milyon ton ilave üretim sağlanacak.

Mevcut işletmelerde 35 bin istihdam var! Yeni açılacak sahalarla 15 bin 500 kişi daha istihdam edilecek. Toplam istihdam sayısı 50 bine ulaşacak ve dolaylı olarak yan sanayi ve hizmet sektörleri ile birlikte toplam 500 bin kişilik istihdam imkanı sağlanacağı açıklandı.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.