21 Ocak 2019
  • Ankara1°C
  • İstanbul9°C
  • İzmir11°C
  • Adana7°C

TİGEM 300 KOYUN PROJESİ ÖN DEĞERLENDİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI

TİGEM 300 Koyun projesi ön başvuru sonuçları açıklandı. Üretici şartlarında sözleşmeli küçükbaş hayvancılık projesi(300 koyun) ikinci ön değerlendirme ve evrak teslim süresi hakkında duyuru yayımlandı.

TİGEM 300 Koyun Projesi Ön Değerlendirme Sonuçları Açıklandı

05 Mayıs 2018 Cumartesi 10:28

Üretici Şartlarında Sözleşmeli Küçükbaş Hayvancılık Projesi (300 Koyun) kapsamında TİGEM tarafından yapılan ikinci ön değerlendirme sonucunda oluşan listeler Üreticilerimizin bağlı bulunduğu İl/İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine gönderilmiştir. Ayrıca bu listede ismi yer alan üreticilerimizin e posta adreslerine ve telefonlarına bilgi mesajları iletilmiştir.

Bilgi mesajı gelen üreticilerimizin ve daha önce bilgi mesajı gönderildiği halde belgelerini henüz teslim etmeyen üreticilerimizin aşağıdaki belgeleri başvuru yaptığı İl/İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine en geç 11.05.2018 Cuma günü mesai bitimine kadar eksiksiz olarak teslim etmeleri gerekmektedir.

Başvuru Sahibinden İstenen Belgeler: Başvuru Sahibinden İstenen ve İl/İlçe Müdürlüklerine Teslim Edilecek Belgeler; Küçükbaş Hayvancılığın Geliştirilmesi Projesi Başvuru Dilekçesi, (300koyun.tigem.gov.tr internet adresinde bulunan başvuru sayfasındaki dokümanlar içerisinden indirilecek) Varsa Tarım ve hayvancılıkla ilgili mesleki eğitim veren ortaöğretim ve yükseköğretim kurumlarından mezun olduğuna dair anlar için diploma sureti isteniyor.

Varsa hayvan yetiştiriciliği konularında almış olduğu kurs bitirme belgesi, Şehit yakını (anne-baba-eş-kardeş-çocuk) ve gazi ise onaylı belge, Belgelerin teslim alma tarihi itibariyle ile mülkiyeti başkasına ait veya Üretici/Üreticilerin hissesi bulunan işletmeye ilişkin diğer hissedarlardan kredi vadesi sonuna kadar Proje kapsamında kullanılacağına dair noter onaylı muvafakatname isteniyor.

Proje kapsamındaki faaliyetlerle ilgili olarak kiralanan barınak/mera/otlak/yem bitkisi üretim alanları ile ilgili olarak yapılan en az yedi yıllık kredi vadesi ile uyumlu kira sözleşmesi, Kiralık ve hisseli araziler/barınaklar ile ilgili tapu kayıtları, Üretici/Üreticilere ait İşletme Tescil Belgesi, Üretici/Üreticilere ait İşletme Kapasite Raporu isteniyor.

Noter tasdikli TAAHHÜTNAME (TİGEM tarafından yapılacak değerlendirme ve T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından kredi değerlendirmesi neticesinde projeden faydalanmaya hak kazanan üreticilerden Sözleşme imzalama aşamasında istenecek olup sözleşmeyle birlikte TİGEM’e İl/İlçe Müdürlükleri tarafından üst yazıyla gönderilecektir) isteniyor. Duyuru metni için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.