21 Mayıs 2019
  • Ankara15°C
  • İstanbul19°C
  • İzmir22°C
  • Adana17°C

TES, 4/B ÇALIŞANLARA KADRO İÇİN ETKİNLİK YAPACAK

4/B statüsünde sözleşmeli çalışan öğretmenlerin ve diğer tüm kamu çalışanlarının kadroya geçirilmesi talebini bir kez daha gündeme getirmek için bu akşam 21.00'da #4BliyeKadro başlığıyla hashtag çalışması yapacak.

TES, 4/B Çalışanlara Kadro İçin Etkinlik Yapacak

02 Mayıs 2018 Çarşamba 19:42

Kamuda ayrımcılığa son vermenin tam zamanı olduğunu düşünen Türk Eğitim-Sen Genel 2 Mayıs 2018 Çarşamba günü 21.00'da Twitter'da etkinlik başlatıyor. 657 Devlet Memurları Kanunu kapsamında 4/B sözleşmeli statüde çalışan memurlar kadrolu memurlardan farklı ve eksik özlük haklara sahip.

Gerek sendika temsilcileri gerekse 4/B'li çalışan sözleşmeli memurlar bu akşam 21.00'da tek yürek olarak kadroya geçişlerinin sağlanması için Twitter'da hashtag çalışması yapacaklar. Siz değerli okurlarımız da 21.00'dan itibaren "#4BliyeKadro" hashtag'ini kullanarak katılım yapabilirsiniz.

Eğitim kolundaki Türk Eğitim-Sen de sözleşmeli öğretmenlerin kadroya geçirilmesini talep etmenin yanı sıra kamuda 657 4/B sözleşmeli olarak çalışan tüm memurların kadrolu olması için yetkililere seslerini bir kez daha gür bir şekilde duyurmayı hedefliyorlar.

Kamuya alımların kadrodan çok sözleşmeli olmasına tepkiler de dinmiyor. Sözleşmeli personel alımları sadece gerektiği durumlarda ve özel ihtiyaç halinde yapılırken, neredeyse çoğu alım sözleşmeli olarak yapılmaya devam etmektedir. Bunun engellenmesi ve kamuda memurlar arasında ayrımın bitirilmesi için Twitter’daki etkinliğe destek olunması bekleniyor.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.