21 Ocak 2019
  • Ankara1°C
  • İstanbul9°C
  • İzmir11°C
  • Adana7°C

TES, 2017 KPSS PUANI İLE EK ÖĞRETMEN ATAMASINI GÜNDEME GETİRDİ

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan 20 bin öğretmen atamasının 2017 KPSS adayları için çok yetersiz olduğunu belirterek ek öğretmen atamasını gündeme getirdi. 2017 KPSS puanı ile ek öğretmen ataması neden şart?

TES, 2017 KPSS Puanı İle Ek Öğretmen Atamasını Gündeme Getirdi

11 Nisan 2018 Çarşamba 18:58

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılı Mart ayı itibarıyla 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için süreci devam ettiriyor. 2017 KPSS'nin üzerinden neredeyse 1 yıl geçmek üzere ama öğretmen ataması sadece 20 binde kaldı. 2017 yılı Ağustos ayında verilen ek atama sözleri de unutuldu. Son iki yıldır MEB kadrolarında birkaç binlik artış oluyor!

Türkiye Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolu Kamu Çalışanları Sendikası (Türk Eğitim-Sen) Genel Başkanı Talip Geylan da My Memur ekibi olarak sürekli gündeme getirdiğimi ek öğretmen atamasını gündemine altı. 2017 KPSS mağdurlarının yarasına bir nebze de olsa merhem olunması adına 20 bin atamaya ek olarak öğretmen alımının yapılmasının şart olduğunu belirtti.

Son yıllarda MEB, öğretmen alımlarını minimum seviyeye indirdi. 20 binin üzerinde öğretmen alımı yapmıyor! Yapsa bile ya dershane öğretmeni, ya da bu yıl başlatacağı 5 bin ücretli öğretmen alımı! PİCTES kapsamında da çalışan öğretmenler mülteciler için okullarda görev yapmaktalar ve henüz kadrolara dair açıklama resmiyet kazanmadı!

MEB, 100 binin çok üzerinde öğretmen açığını eğitim sistemine tamamen ters ücretli öğretmen alımı ile geçici olarak sürdürüyor. 450 binden fazla öğretmen adayı bulunmasına rağmen, ücretli öğretmenlik sistemi ile MEB eğitimde büyük sorunlara mal olacak sistemden vazgeçmiyor!

Talip Geylan, yaptığı açıklamada 2017 KPSS adaylarının mağduriyetlerinin bir nebze de olsa azaltılması için ek atamanın MEB tarafından da gündeme alınmasını istedi.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.