15 Temmuz 2019
  • Ankara21°C
  • İstanbul23°C
  • İzmir27°C
  • Adana28°C

TCDD LİSE MEZUNU İŞÇİ ALIMI BAŞVURULARI İŞKUR’ DA BAŞLADI! 15 NİSAN SON GÜN

TCDD 2019 yılı “KPSS Şartsız” lise mezunu işçi alımı başvuruları İŞKUR’da başlatıldı. TCDD lise mezunu işçi alımı için adaylar başvuru şartlarının neler olduğunu merak ediyor. İşte TCDD 356 işçi alımı başvuru şartları.

TCDD Lise Mezunu İşçi Alımı Başvuruları İŞKUR’ da Başladı! 15 Nisan Son Gün

09 Nisan 2019 Salı 10:23

TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü/Tavşanlı 713 Elektrifikasyon Bakım Şefliği tarafından “KPSS şartsız” “lise mezunu” işçi alımı için başvurular Türkiye İş Kurumu İŞKUR’da başladı. Başvurular 15 Nisan'a kadar devam edecek.

Demiryolu yol yapım, bakım ve onarım makinesi operatörü olarak başvuru yapacak adayların başvuru yapmadan ilan metninde yer alan hususları incelemeleri gerekiyor.

TCDD İŞÇİ ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İŞKUR’da ilan edilen TCDD işçi alımı başvurularından sadece birine müracaat edebilecektir.

Adaylarda, erkek olma şartı aranmaktadır.

Son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak şartı aranmaktadır.

Her aday başvuru yapacağı alandaki mezuniyet şartını ve bölümünü sağlaması gerekiyor. İlanda belirtilen öğrenim durumu ve bölümünden mezun olması gerekmektedir.

TCDD İŞÇİ ALIMINA 4 KATINDAN FAZLA ADAY BAŞVURURSA “KURA” ÇEKİLECK

İŞKUR’da ilan edilen işgücü talebi için İŞKUR’dan gönderilen listede bulunan aday sayısının talebin 4 katı veya altında olması durumunda noter huzurunda kura çekimi yapılmayacaktır.

İŞKUR’da bildirilen nihai listede bulunan aday sayısının işgücü talebinin 4 katından fazla olması durumunda, sözlü sınavına katılacak asıl adaylar ile aynı sayıda yedek aday noter huzurunda yapılacak kura çekimi ile belirlenecektir.

Noter huzurunda yapılan kura çekiminde sözlü sınavına katılmaya hak kazanan asıl adaylar ile aynı sayıda yedek adayın,  İŞKUR ilanında belirtilen şartları taşıyıp, taşımadıklarının tespiti için aşağıda belirtilen belgeler ile TCDD internet sitesinde yer alan İş Talep Bilgi Formunu doğru ve eksiksiz olarak doldurup, resimli olarak evrak teslim tarihinde teslim etmesi gerekmektedir.

TCDD İŞÇİ ALIMI SÖZLÜ SINAV DEĞERLENDİRMESİ NASIL OLACAK?

Yapılacak sözlü sınavda adaylar sınav kurul üyelerince;

özgüvenlerinin 10 puan,

yazılı iletişimlerinin 10 puan,

sözlü iletişimlerinin 10 puan,

gözlem-stres-problem çözme konularındaki yetenekleri 20 puan,

beceri alanında 50 puan,

mezun oldukları okul bölümüyle ilgili her soru 10 puan üzerinden değerlendirilecektir.

Mesleki terim 1 soru, mesleki yapı malzemeleri 2 soru ve teknik konulardan 2 soru olmak üzere mesleki alanda 50 puan, toplam 100 puan üzerinden değerlendirilecektir.

TCDD İŞÇİ ALIMI BAŞARI PUANI

Adayın başarı puanı sözlü sınavında almış olduğu puandır. Başarı puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle talep edilen işçi sayısı kadar asıl ve aynı sayıda yedek aday belirlenecektir.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.