08 Aralık 2019
  • Ankara1°C
  • İstanbul11°C
  • İzmir12°C
  • Adana16°C

TCDD, KPSS 2017/2 SONUCU ATAMASI YAPILAN MEMURLARIN LİSTESİNİ YAYIMLADI

Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 2017/2 kapsamında merkezi memur ataması sonucu Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü TCDD kadrolarına ataması yapılanların tam listesi yayımlandı.

TCDD, KPSS 2017/2 Sonucu Ataması Yapılan Memurların Listesini Yayımladı

08 Şubat 2018 Perşembe 23:06

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme sonucu TCDD kadrolarına atanan memurların ataması yapılanlar açıklandı.

2017/2 KPSS kılavuzu kapsamında TCDD başvuru özel şartı şu şekildeydi; Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü pozisyonlarında istihdam edilecek personelin tümü atandıkları işyerinde en az beş yıl süre ile görev yapmadan yer değişikliği isteğinde bulunamayacak olup, adayların tercih yaparken bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Ayrıca Hareket Memuru, Sürveyan, Mühendis ve Tekniker pozisyonlarını tercih edecek adayların renk körü olmamaları ve TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü Sağlık ve Psikoteknik Yönergesinde bu unvanlar için belirtilen sağlık koşulları ile psikoteknik yeterliliklerini taşımaları zorunludur denilmekteydi.

3 Ocak, 8 Ocak ve 18 Ocak tarihlerinde KPSS 2017-2 İLE Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğüne alımı gerçekleştirilen adayların psikoteknik muayeneyeleri tamamlanması sonucu atama işlemi gerçekleşti. Bir sonraki liste güncelleme tarihi 12 Şubat olarak açıklandı. TCDD atama listesi için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.