19 Ocak 2019
  • Ankara3°C
  • İstanbul13°C
  • İzmir13°C
  • Adana13°C

TAŞERON İŞÇİLERE ÖDENECEK İKRAMİYE MİKTARLARI VE TARİHLERİ

Kadroya geçen taşeron çalışanlara 2018’de ne kadar ilave ödeme yapılacak. 52 günlük tediye miktarları ne kadar? Taşeronların ikramiyeleri ne zaman ödeneceğine dair detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Taşeron İşçilere Ödenecek İkramiye Miktarları ve Tarihleri

14 Nisan 2018 Cumartesi 11:04

2 Nisan 2018 itibarıyla 90 günlük süreç tamamlandı ve taşeron çalışanların kadroya geçiş işlemleri bitti. Kurumlar kadroya geçiş süreçleriyle ilgili olarak taşeronlara ödenecek ilave 52 günlük ikramiye miktarlarını, izin sürelerini ve zamlara dair çalışmalarını tamamlıyor.

24 Ocak tarihli Resmi Gazetede yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı’yla işçilerin alacağı ilave tediye tarihleri belli olmuştu. Buna göre 2018 yılı ilave tediye ilk yarısı:26 Ocak 2018 tarihinde 2018 yılı ilave tediye ikinci yarısı 8 Haziran 2018 tarihinde ödeneceği belli olmuştu

2018 yılı için kamu işçilerine ödenecek ikramiyelerle ilgili detaylı açıklamalara aşağıdaki bağlantıdan ayrıca ulaşabilirsiniz.

Kadroya geçen taşeron işçiler için 2 maaş tutarında olan toplam 52 günlük ikramiye miktarları belirlendi Bu ödeme çalışanlar için toplu sözleşme kapsamında her yıl yapılacak. Genelde dini bayramlar öncesinde 2’şer taksit halinde yapılan ödeme, işçinin mevcut maaşına göre hesaplaması yapıldıktan sonra ikramiye ödemeleri yapılacak.

Asgari ücretli bir taşerona 2433 lira, 2000 lira maaş alana 3466 lira, 3500 lira maaş alana ise 6066 lira ikramiye ödemesi 2018 yılı için yapılacak. Ödemeler Ramazan bayramından önce ödenecektir.

İlave tediye nedir? Genel ve katma bütçeli kamu kurumları, sermayesinin yarısından fazlası Devlete ait olan şirket ve kurumlar ve Belediyelerde çalışan işçi statüsünde çalışan personele ücret sistemlerine bakılmaksızın her yıl için bir aylık tutarında devletçe verilen ikramiye ödeneğidir.

2018 yılı için verilecek ilave tediye (ikramiye) yeraltında çalışan işçiler için ek olarak bir ikramiye daha eklenir. İlave tediye resmi belgesi için TIKLAYINIZ. İşçilere ilave tediye (ikramiye) ödeme tarihleri için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.