19 Ocak 2019
  • Ankara3°C
  • İstanbul13°C
  • İzmir13°C
  • Adana13°C

TARIM BAKANLIĞINDA ATAMA BEKLEYEN MÜHENDİSLER AYLARDIR PERSONEL ALIMI İLANINI BEKLİYOR

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında atama bekleyen 100’binlerce KPSS adayı 2016 puanlarının yanmaması adına aylardır yayımlanmayan personel alımı ilanını bekliyor. Bakan Fakıbaba, personel alımı talebini Çalışma Bakanlığına iletecek mi?

Tarım Bakanlığında Atama Bekleyen Mühendisler Aylardır Personel Alımı İlanını Bekliyor

09 Mayıs 2018 Çarşamba 23:13

Tarım Bakanlığı personel alımı için atama bekleyen ziraat mühendisleri aylardır atama bekliyor! Fakat Sayın Fakıbaba, atama ve personel alımları ile ilgili ne Maliye Bakanlığından ne de Çalışma Bakanlığından herhangi bir talepte bulunmadı.

Atama bekleyen 100’binlerce KPSS adayı taleplerinin sosyal medyada duyulması ve Sayın Bakan’ı harekete geçirmesi adına “FakıbabadanNaciAğbalaSesVer” hashtag’i ile Twitter’da etkinlik düzenledi ve TT oldular.

2016 KPSS puanları yanmadan GTHB’ye personel alımı için kadro ve kontenjanların açıklanmasının tam zamanı diyor ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Ahmet Eşref Fakıbaba her platformda Maliye’ye bildirdiğini söylediği alımların başlatılmasını talep ediyoruz.

Geçtiğimiz hafta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu Tarım Bakanından kendisine herhangi bir talep gelmediğini belirtiyor. Henüz sayın Bakan bu konuyla ilgili açıklama yapmış değil!

Çoğu Bakanlık harekata geçti ve ilana çıktı. Fakat GTHB ülkenin can damarı sözde ama bir türlü ilana çıkılmıyor. Genel Kurula hitabında 3 bin 500 personel alımı açıklamasını söyleyen Sayın Bakan maalesef atamalar ve ilanlar konusunda harekete geçmiyor.

Adaylar soruyor! 100 bini aşan İŞSİZ Ziraat mühendisleri Gıda Mühendisleri veteriner hekimlerin sesi duyulacak mı? Şubat ayından beri DPB da olan kadrolarımız neden takibe alınmıyor ve adaylara konuyla ilgili bilgi verilmiyor? 2016 KPSS puanları yanmak üzereyken adaylar daha ne kadar bekleyecek?

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.