18 Ekim 2019
  • Ankara13°C
  • İstanbul17°C
  • İzmir19°C
  • Adana24°C

SURİYE'Lİ MÜLTECİLERE SAĞLIK MERKEZİ AÇILIYOR

Ankara Halk Sağlığı Müdürlüğü Suriye’de iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan vatandaşların sağlık kontrollerinin yapılması için

Suriye'li Mültecilere Sağlık Merkezi Açılıyor

15 Nisan 2014 Salı 13:31

            Ankara Halk Sağlığı Müdürlüğü Suriye’de iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan vatandaşların sağlık kontrollerinin yapılması için Ankara ili Altındağ ilçesinde Altındağ İlçe Emniyet Müdürlüğü binasında sağlık merkezi açmayı planlıyor.

            Yaz mevsiminin yaklaşması nedeniyle bulaşıcı ve salgın hastalıkları önlemek amacıyla bu kararın alındığı, Suriyeli vatandaşların sağlık taramalarının burada yapılacağı bildirildi. Suriye’deki iç savaştan kaçan vatandaşların Ankara’daki yerleşimlerinin Altındağ ilçesinde yoğun olmasından dolayı sağlık merkezinin bu ilçeye açılacağı bilgisi verildi.

            Ankara Halk Sağlığı Müdürlüğü bu sağlık merkezlerinde görevlendirilmek üzere il genelindeki toplum sağlığı merkezlerinden doktor talebinde bulundu. Yardımcı sağlık personeli ihtiyacının ise Altındağ Toplum Sağlığı Merkezi tarafından karşılanacağı bildirildi.

TSM, Personel Sağlık Tr

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.