19 Ocak 2019
  • Ankara2°C
  • İstanbul11°C
  • İzmir11°C
  • Adana10°C

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARI KPSS BAŞVURULARI SONA ERMEDEN AÇIKLANMALI

2018 KPSS başvuruları bugün itibariyle başladı. Bu yıl mülakata giren öğretmen adayları eğer mülakat sonuçları açıklanmazsa KPSS'ye başvurmak zorunda kalacak.İşte konuya ilişkin merak edilen detaylar..

Sözleşmeli Öğretmenlik Mülakat Sonuçları KPSS Başvuruları Sona Ermeden Açıklanmalı

10 Mayıs 2018 Perşembe 21:28

Binlerce öğretmen adayının heyecanla beklediği 2018 KPSS başvuruları bugün itibariyle başladı. Bu yıl mülakata giren 60 bin öğretmen adayı eğer mülakat sonuçları 10 gün içinde açıklanmazsa KPSS'ye başvurmak zorunda kalacak. Peki 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Öğretmen adaylarının heyecanla beklediği 2018 KPSS başvuruları başladı. ÖSYM tarafından yayımlanan 2018 KPSS başvuru kılavuzuna göre bugün itibariyle başlayan KPSS başvuruları 22 Mayıs 2018 tarihinde sona erecek. Adayların başvurularının geçerli olabilmesi için bu tarihe kadar başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. 2018 KPSS başvuruları başlamasına rağmen MEB hala 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı mülakat sonuçları hala açıklanmadı.

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için 60 bin aday 14 Nisan ile 8 Mayıs 2018 tarihleri arasında mülakata alındı. Mülakatların sona ermesinin ardından gözler MEB'e çevrildi. Mülakat puanları mülakat yapılırken verildiğine göre Milli Eğitim Bakanlığı istese sonuçları bugün bile açıklayabilir. Ama bakanlığın binlerce adayı neden beklettiği bilinmemektedir. Bazı duyumlar mülakat sonuçlarının seçimlerden sonara açıklanabileceği yönündedir. Ama sonuçlarının tarihini ertelemek binlerce adayı daha da mağdur edicek adaylar hayatlarına belirsiz bir şekilde devam edecektir.

Eğer 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı mülakat sonuçları 10 gün içinde MEB tarafından açıklanmazsa adaylar belirsizlikten dolayı KPSS başvurusu yapmak zorunda kalacaktır. Adayların daha fazla mağdur edilmemesi adına mülakat sonuçları bir an önce açıklanmalıdır.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.