21 Ocak 2019
  • Ankara1°C
  • İstanbul9°C
  • İzmir11°C
  • Adana7°C

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİĞİN ÇÖZÜMÜNE ÖNERİ ZORUNLU HİZMET TAZMİNATI

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın sözleşmeli öğretmenlikle ilgili açıklamalarına dair sosyal medyadan tepkisini gösterdi. Genel Başkan zorunlu hizmet tazminatı ile sorun çözülecektir dedi.

Sözleşmeli Öğretmenliğin Çözümüne Öneri Zorunlu Hizmet Tazminatı

07 Mayıs 2018 Pazartesi 18:07

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, sözleşmeli öğretmenliğin çakılı olarak yapılmasının bir nevi mecburi olduğunu ve bu sistemin uygulanması ile öğretmenlerin atandıkları ilk yerde kalmaları sağlandığını belirtti.

Fakat gerek sendika yetkilileri gerekse sözleşmeli öğretmenler haklı nedenlerle Bakan Yılmaz’ın açıklamalarına tepkili.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan da sosyal medyada yaptığı açıklamada sözleşmeli öğretmenliğin çözümünün oldukça basit olduğunu açıkladı. Yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi.

Genel Başkan Talip Geylan, Sayın İsmet Yılmaz çakılı sözleşmeli öğretmenlik istihdamını “Bu sistemi yapmazsak burada öğretmen tutamayız” diyerek savunduğunu belirtti. Bunun yanlış olduğunu belirten Geylan yıllardır önerdikleri sistemi açıkladı.

ZORUNLU HİZMET TAZMİNATI uygulamasının getirilmesi ile bu problemim anında çözüleceğini belirtti. Öğretmenlerin esir edilmemesi gerektiğini, bilakis teşvik edilmesi gerekliliğini bir kez daha vurguladı.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.