21 Mayıs 2019
  • Ankara15°C
  • İstanbul19°C
  • İzmir22°C
  • Adana17°C

SON DAKİKA! BİNALİ YILDIRIM EYT İÇİN SÖZ VERDİ

Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT için çok önemli bir açıklama geldi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve TBMM eski başkanı Binali Yıldırım'dan EYT'lilere müjde niteliğinde açıklama.

Son Dakika! Binali Yıldırım EYT İçin Söz Verdi

05 Mart 2019 Salı 17:07

Emeklilikte Yaşa Takılanlar nihayet seslerini duyurabildi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM genel başkanı Binali Yıldırım Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT ile ilgili mitingde açıklan pankarta olumlu cevap verdi.

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR İÇİN “YILDIRIM” SÖZÜ

Katıldığı mitingde Emeklilikte Yaşa Takılan işçilerden birisinin “Emeklilikte Yaşa Takılanlarla EYT) ilgili bir döviz açması üzerine Binali Yıldırım çok önemli ifadelerde bulundu ve şunları söyledi: "EYT. Gördüm. Biraz sabırlı olun. O işin de takipçisi olacağım. Buradan Binali Yıldırım sözü veriyorum."

Binali Yıldırım Emeklilikte yaşa Takılanların takipçisi olacağını ve bu konuda gerekli adımın atılması için çalışma yapacağı sözünü verdi. 31 Mart yerel seçimleri öncesinde verilen vaatlerden en önemlisi denilebilecek bu açıklama sonrası EYT’liler konunun TBMM’ye de bir an önce tekrardan getirilmesi için çalışma başlatacaklardır.

YILDA 750 MİLYAR ÖDENECEK KONUSU DOĞRU DEĞİL

Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu üyesi Kani Beko emeklilikte yaşa takılanlara bir yılda 750 milyar ödenmesinin doğru olmadığını gündeme getirmiş ve emekli olacak 700 bin kişiye bağlanacak aylık ödemenin yıllık 10 milyar TL olacağını belirtmişti.

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARIN TALEBİ

1999 yılınca çıkan kanunla iş giriş tarihlerine göre kademeli emeklilik süresi getirilmişti. Bu kapsamda 1999’dan önce işe girenler de kademeli olarak bundan etkilenmiş ve hak ettikleri süreden daha fazla çalışmak durumunda bırakılmışlardı. EYT’liler de bu durumun yanlışlığını ve kanunların geriye işletilmesinin doğru olmadığını savunmaktalar.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.