19 Ekim 2019
  • Ankara12°C
  • İstanbul16°C
  • İzmir18°C
  • Adana18°C

SAĞLIK PERSONELİNİN DÖNER SERMAYE EK ÖDEMESİ EMEKLİLİĞE YANSITILSIN

Başbakan Erdoğan Sağlık Personellerine 5 yıla 1 yıl yıpranma payı müjdesini vermişti. Biz Döner Sermaye Emekliliğe Yansıtılsın İstiyoruz.

Sağlık Personelinin Döner Sermaye Ek Ödemesi Emekliliğe Yansıtılsın

16 Mayıs 2014 Cuma 14:54

Sağlık-Sen tarafından düzenlenen ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı Ebeler, Hemşireler ve Anneler Günü kapsamında Başbakan Erdoğan Sağlık Personellerine 5 yıla 1 yıl yıpranma payı müjdesini vermişti. Evet, Arkadaşlar bu kötü bir haber mi? Hayır değil güzel bir haber birçok meslek grubunda yıpranma payı söz konusu iken sağlık personellerinde yıpranma payı olmaması bir kayıptı bizler için.

Lakin Sağlık personellerinin başka sıkıntıları başka sorunları da var. Bunları sendikalar yıpranma payından daha öncelikli tutmaları gerekir diye düşünüyoruz. Döner sermayeler neden emekliliklerimize yansıtılmıyor. Neden bizleri emekli olurken tabiri caiz ise asgari ücretin az üzerinde bir rakam ile sus payı bir maaşa mahkûm ediliyoruz diye Başta Sağlık Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Sosyal Güvelik Bakanlığı ve Sendikalara soruyoruz. Çağrılarımıza kulak verin ve işbirliği ile sağlık personelinin Döner sermayesinin maaşlara yansıtılmasını öncelikli olarak dile getirin ve üzerinde durun.

Personel Sağlık Tr Haber

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.