18 Ekim 2019
  • Ankara13°C
  • İstanbul17°C
  • İzmir19°C
  • Adana24°C

SAĞLIK PERSONELİNE MAHSUPLAŞMA YAPILARAK FARK ÖDENECEK

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı kuruluşlarında görevli personele aylık ve yıllık bazda döner sermaye ek ödemelerinde ki eksik kısmının mahsuplaştırılması hakkında genelge yayımladı.

Sağlık Personeline Mahsuplaşma Yapılarak Fark Ödenecek

01 Mayıs 2014 Perşembe 03:46

Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Kurumları ile Esenlendirme (Rehabilitasyon) Tesislerine Verilecek Döner Sermaye Hakkında Kanun"un 5 inci maddesine istinaden döner sermaye gelirlerinden ek ödeme yapılmakta olup, yapılan bu ek ödemelerden gelir vergisi kesintisi yapılmaktadır. 

 

209 sayılı Kanunun 5 inci maddesinin ikinci fıkrasında "Bu fıkra uyarınca personele her ay yapılacak ek ödeme net tutarı, 375 sayılı kanun Hükmünde Kararnamenin ek 9 uncu maddesi uyarınca kadro ve görev unvanı veya pozisyon unvanı itibarıyla belirlenmiş olan ek ödeme net tutarından az olamaz. Bu madde uyarınca yapılacak ödeme sigorta prim kesintisine tabi tutulmaz." hükmü yer almaktadır. 

 


Bu kapsamda, Bakanlığımız taşra teşkilatında ve bağlı kuruluşların taşra teşkilatlarında görev yapan personele 209 sayılı Kanun uyarınca yapılan ek ödemeler, 375 sayılı KHK uyarınca belirlenmiş olan ek ödeme net tutarından az olmayacak şekilde yapılmaktadır. 

 

30/04/2014 tarihli ve 2014.4820.6982 sayılı, 2014/18 nolu Aylık Mahsuplaşma Genelgesi

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.