25 Nisan 2019
  • Ankara17°C
  • İstanbul15°C
  • İzmir19°C
  • Adana20°C

SAĞLIK PERSONELİ ALIMI KADRO SAYISININ ARTMASI İÇİN BAKANLIĞA BAŞVURU YAPILDI

Türk Sağlık-Sen, Sağlık Bakanlığı personellerine ikinci görev verilmesinden dolayı iş yükünün arttığını ve çalışma şartlarının zorlaştığını belirtti. Kadro ve sınıfı dışında çalışmalardan dolayı sağlık personeli alımı da yeteri kadar yapılamıyor!

Sağlık Personeli Alımı Kadro Sayısının Artması İçin Bakanlığa Başvuru Yapıldı

09 Nisan 2018 Pazartesi 10:44

KPSS 2018/1, 9 bin sağlık personeli alımı tercih kılavuzunun ÖSYM’de yayımlanması beklenirken sağlık kolundaki sendikalarda Türk Sağlık-Sen gerek hali hazırda çalışan sağlık personelleri hem de sağlık personeli alımı kontenjanlarını etkileyecek bir talepte bulundu.

Türk Sağlık-Sen tarafından Sağlık Bakanlığına yapılan başvuruda sağlık personellerine kadro ve sınıfı dışında görevlendirme yapılmaması istendi. Sağlık personellerine görev tanımları dışında ikinci görev verilmemesi ve sağlık personeli alımı kadro sayılarının yükseltilerek yeterli sayıda atamanın yapılması istendi.

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne yapılan başvuruda sağlık çalışanlarının iş yüküne dikkat çekildi. Yapılan başvuruda sağlık personellerinin iş yoğunluğunun fazla olmasının yanı sıra personel sayısının da eksik olması mevcut personelin çalışma şevkini olumsuz etkilediği belirtildi.

Yapılan görevlendirmelerin usul ve yasalara aykırı olduğu belirtilirken sağlık personellerinin görev ve sorumlulukları dışında hatta kadro ve sınıfları dışında çalışmak durumunda bırakıldıkları belirtildi.

Türk Sağlık-Sen tarafından yapılan başvuruda uluslararası sözleşmeler hatırlatılırken sağlık personellerinin dinlenme ve tatil haklarına vurgu yapıldı. Görev tanımlarının dışında ikincil görev verilmemesi ve sağlık personeli alımı sayısının acilen artırılması gerekliliği vurgulandı.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.