19 Ocak 2019
  • Ankara3°C
  • İstanbul13°C
  • İzmir13°C
  • Adana13°C

SAĞLIK PERSONELİ 1 YILA KARŞILIK 60 GÜN YIPRANMA PAYI ALACAK

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, sağlık personelleri için yıpranma payında sona gelindiğini ve tasarının Bakanlar Kurulunda imzaya açıldığını belirtti. Sağlık personelleri 1 yıl çalışma karşılığında 60 gün yıpranma payı verilecek.

Sağlık Personeli 1 Yıla Karşılık 60 Gün Yıpranma Payı Alacak

30 Nisan 2018 Pazartesi 09:41

Sağlık Bakanlığında çalışan sağlık personellerinin beklediği yıpranma payı ile ilgili çalışmaların bu dönemde bitirilmesi için çalışmaların sürdüğünü belirten Ahmet Demircan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada 1 yıllık süreye karşılık 60 gün yıpranma payı verileceği belirtildi.

Sağlık personellerini yakından ilgilendiren kanun tasarısının Bakanlar Kurulunda imzaya açılması ile süreçte sona gelindiğini göstermektedir.

Daha önce de birçok mecrada seslerini duyurmaya çalışan sağlık personelleri sağlık sendikaları aracılığıyla 14 Mart Tıp Bayramında konuyla ilgili olarak müjdenin verilmesini değil, tasarının bir an önce yasalaşması için adımların atılmasını bekliyordu.

Bu kapsamda 14 Mart Tıp Bayramına yetişmese de seçimlerden önce yıpranma payının sağlıkçılar için yasalaşarak yürürlüğe girmesini bekliyoruz. Yapılan açıklamalar da bu yönde olduğundan sağlıkta yıpranma payının artık yürürlüğe girmesinin tam zamanı!

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.