21 Ocak 2019
  • Ankara1°C
  • İstanbul9°C
  • İzmir11°C
  • Adana7°C

SAĞLIK BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ

Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişikliğe Gidildi ve Resmi Gazetede Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı Sözleşmeli Personel Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği

11 Şubat 2015 Çarşamba 01:22

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile ilgili olarak 4924 sayılı kanuna tabi olan sözleşmeli personel atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde değişikliğe gidildi ve 11 Şubat 2015 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelikteki bazı kısımlara göz atacak olursak;

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre esas alınan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca yapılacak. Sözleşmeli olan personel çalıştığı pozisyondan diğer bir sözleşmeli personel pozisyonuna geçerek yer değiştirme  veya unvan değişikliği suretiyle atanmak üzere yerleştirmeler için sadece yılda bir kez yapabilecek, ilk defa yapılacak ve yeniden atanmak üzere yapılacak sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirmeler de yılda en fazla üç kez yapılacak.

Daha önce Devlet memurluğunda çalışmış olanlar ve hizmet süreleri olan personeller ile hali hazırda Devlet memuru olarak çalışan personeller de diğer personel kanunlarına tabi olanlar ile 4924 sayılı Kanuna tabi olarak istihdam edilip de hizmet sözleşmesini feshedenler veya sözleşmesi feshedilenlerin yeniden sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme işlemleri merkezi yerleştirme sonucuna göre yapılacak.

Eşi vefat eden sözleşmeli olarak çalışan personel, eşinin vefatından itibaren bir yıl içerisinde müracaat etmesi durumunda kendisine uygun boş sözleşmeli kadroya  Bakanlık veya bağlı kuruluşları tarafından atanacaklar.

İlgili Yönetmeliği İndirmek İçin Tıklayınız

11 Şubat 2015 Tarihli ve 29264 Sayılı Resmi Gazete

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.