12 Aralık 2019
  • Ankara5°C
  • İstanbul10°C
  • İzmir12°C
  • Adana13°C

SAĞLIK BAKANLIĞI 'NDAN TIBBİ MEDİKALLER VE CİHAZLAR İLE İLGİLİ DÜZENLEME

Sağlık Bakanlığı bazı tıbbi cihazlar ile ilgili düzenle yapacak. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından hazırlanan

Sağlık Bakanlığı 'ndan Tıbbi Medikaller ve Cihazlar ile İlgili Düzenleme

24 Nisan 2014 Perşembe 11:50

Sağlık Bakanlığı bazı tıbbi cihazlar ile ilgili düzenle yapacak. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından hazırlanan ve Başbakanlığa gönderilen yönetmelik; tek başına veya bir başka cihazla kullanılabilen her türlü araç, alet, cihaz, aksesuarların tanıtımı ve rakamıyla ilgili düzenlemeleri içeriyor.

Yönetmeliğin yürürlüğe girmesi ile birlikte; Tıbbi Cihaz satışı yapan Medikal Firmaların; ruhsatlandırılmasından, denetlenmesine, reklam ve tanıtımlara ilişkin usul ve esaslarından, satış kurallarının belirlenmesine kadar bir çok konu mercek altına alınacak. Medikal Firmalarının müdürlerinden, teknik personeline kadar, satış ve tanıtım personeline kadar tüm personellerin eğitimlerine satış yerlerine dikkat edilecek.

Tıbbi cihaz satış merkezlerinde üst düzey bilgi ve beceriye sahip, tıbbi cihaz mevzuatına hakim, halk sağlığına ve sorumluluklarına duyarlı bireylerin çalışması, böylece hasta ve kullanıcı güvenliğinin en üst seviyede korunması sağlanacak.

PERSONEL SAĞLIK TR

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.