17 Haziran 2019
  • Ankara23°C
  • İstanbul29°C
  • İzmir29°C
  • Adana30°C

SAĞLIK BAKANLIĞI KPSS 2018/4 VE KPSS 2018/5 GÖREVE BAŞLAMA DUYURUSU EKİM 2018

Sağlık Bakanlığı 9 bin ve 18 bin sağlık personeli alımı göreve başlama ilk işlemlerinin 17 Eylül ile 5 Ekim tarihleri arasında yapılmasının ardından ikinci atamalar da yapıldı. Göreve başlama işlemleri ve detayları için tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı KPSS 2018/4 ve KPSS 2018/5 Göreve Başlama Duyurusu Ekim 2018

06 Ekim 2018 Cumartesi 00:20

Sağlık Bakanlığı, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından KPSS-2018/4 ve KPSS-2018/5 sonuçlarına göre istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personeline ilişkin atama işlemlerinin, güvenlik soruşturması veya arşiv araştırması işlemleri tamamlananlar için ikinci atama başvuru tarihleri açıklandı.

Ataması yapılanlar nasıl öğrenilecek? Ataması yapılan personel listeleri il müdürlüklerine gönderildi. Atamanızın çıkıp çıkmadığını il müdürlüklerinden öğrenmeniz gerekmektedir.

5 Ekim 2018’de ilk başvurusu tamamlanan atamalar için güvenlik soruşturması veya arşiv araştırması işlemleri tamamlananların listesi il sağlık müdürlüklerine gönderildi.

Sözleşmeli sağlık personeli adaylarının göreve başlama taleplerini içeren başvuruları, Komisyon Listesinde belirtilen şekilde ilgili birimlerde kurulan komisyonlar tarafından alınacağı duyuruldu.

KPSS 2018/4 ve KPSS 2018/5 sağlık personeli alımı göreve başlama işlemleri! Başvurular 10 Ekim 2018 ile 30 Ekim 2018 tarihleri arasında alınacak. İstenen belgelerle birlikte ilgili komisyonlara başvuruda bulunmak gerekiyor.

Hali hazırda farklı birimlerde çalışanlarla ilgili durum! Atama şartlarını taşıyan adaylardan, halen 657 sayılı Kanun, 4924 sayılı Kanun, 4857 sayılı Kanun veya diğer mevzuata tabi olarak çalışanların, göreve başlamadan önce eski görevleriyle ilişiklerinin sona ermiş olması gerekmektedir.

Gerekli belgelerin hazırlanarak en geç 30 Ekim 2018 tarihi mesai bitimine kadar ilgili komisyonlara teslim etmeleri gerekmektedir. Aşağıda belirtilen durumlar hariç, başvurular şahsen yapılacak olup posta, kargo veya kurye ile yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Şahsen olmayabilecek başvuru durumu 1: Hastalık veya doğumla ilgili mazereti sebebiyle başvuru evrakını şahsen teslim edemeyecek durumda olanların, bu durumlarını tabip raporuyla belgelendirmeleri halinde birinci derece yakınları aracılığı ile yapacakları başvuruları kabul edilecektir.

Şahsen olmayabilecek başvuru durumu 2: Halen askerde olmaları sebebiyle göreve başlatılamayacak durumda olanlar, başvuru evrakını birinci derece yakınları aracılığı ile ilgili komisyonlara teslim edebilecektir. Bu durumdaki adaylar, terhis tarihinden itibaren otuz gün içerisinde dilekçe ve terhis belgesiyle birlikte Bakanlığımıza başvurmaları, aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması ve diğer atama şartlarını taşımaları kaydıyla; yerleştirildikleri hizmet biriminde, bu birimlerin kapatılmış veya başka bir birimle birleştirilmiş olması halinde yerleştirildikleri pozisyonun il veya ilçede bulunması hali öncelikle dikkate alınarak ihtiyaç bulunan bir birimde göreve başlatılacaktır.

Başvuruda İstenen Belgeler için TIKLAYINIZ. Form için TIKLAYINIZ. Komisyon Listesi için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.