19 Ocak 2019
  • Ankara2°C
  • İstanbul11°C
  • İzmir11°C
  • Adana10°C

SAĞLIK BAKANLIĞI İLE BAĞLI KURULUŞLARININ DÖNER SERMAYE İŞLETMELERİ HAKKINDA YÖNETMELİKTE 2 MAYIS RESMİ GAZETEDE

2 Mayıs 2018 tarihli ve 30409 sayılı resmi gazetede Sağlık Bakanlığı ile Bağlı Kuruluşlarının Döner Sermaye İşletmeleri Hakkında Yönetmelik değişikliği yayımlanarak yürürlüğe girdi. Değişikliklere dair açıklamalar için tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı ile Bağlı Kuruluşlarının Döner Sermaye İşletmeleri Hakkında Yönetmelikte 2 Mayıs Resmi Gazetede

02 Mayıs 2018 Çarşamba 08:17

Sağlık Bakanlığı tarafından 2 Mayıs 2018 tarihli resmi gazetede Sağlık Bakanlığı ile Bağlı Kuruluşlarının Döner Sermaye İşletmeleri Hakkında Yönetmelik değişikliği yayımlandı. Yönetmelikte yer alan bağlık kuruluşlar ibareleri çıkarıldı.

Buna göre yönetmeliğin yeni adı Sağlık Bakanlığı Döner Sermaye İşletmeleri Hakkında yönetmelik olarak yürürlüğe girdi ve bundan sonra yönetmelik bu şekilde anılacak.

Yönetmeliğin yeni amacı: Bakanlık döner sermaye işletmelerinin idaresi, sermayesi, gelir ve giderleri ile bütçe işlemlerine ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.

Yönetmeliğin eski amacı: Bakanlık ve bağlı kuruluşları (Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü ile Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu hariç) döner sermaye işletmelerinin idaresi, sermayesi, gelir ve giderleri ile bütçe işlemlerine ilişkin usul ve esasları düzenlemektir.

Yönetmelikte tanımlar kısmında Bakanlık, Döner sermaye işletme yöneticisi, İşletme, İşletme birimi, İşletme birimi bütçesi, İşletme birimi yöneticisi, İşletme bütçesi ve Kanun hükümleri değişti. Yeni madde tanımlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı ile Bağlı Kuruluşlarının Döner Sermaye İşletmeleri Hakkında Yönetmelikte yapılan değişikliklerin tam metni için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.