18 Haziran 2019
  • Ankara24°C
  • İstanbul28°C
  • İzmir30°C
  • Adana23°C

SAĞLIK BAKANLIĞI AMBULANS ŞOFÖRÜ ALIMI ŞARTLARI VE BAŞVURU DETAYI

Sağlık Bakanlığı personel alımı kapsamında önlisans mezunu ambulans şoförü alımı gerçekleştirecek. Sağlık Bakanlığı KPSS en az 60 puan olan personel alımı (Ambulans Şoförü) detayları haberimizde yer almaktadır.

Sağlık Bakanlığı Ambulans Şoförü Alımı Şartları ve Başvuru Detayı

31 Aralık 2018 Pazartesi 14:06

Sağlık Bakanlığı Personel alımı kapsamında başvurular bugün itibariyle İŞKUR üzerinden başladı. Sağlık Bakanlığı işçi alımı kapsamında 6 bin 409 personel alımı gerçekleştirecek. Bu alımlardan bir kısmı da ambulans şoförü alımı şeklinde gerçekleşecek. Peki, Sağlık bakanlığı Ambulans Şoförü Alımı ile alakalı detaylar nasıl bu haberimizde mymemur.com.tr olarak bu detaylara yer vermeye çalışacağız.

Sağlık Bakanlığı ambulans alımı ile alakalı başvurular 31 Aralık 2018 tarihi itibari ile yani bugün başladı. Alım Son başvuru tarihi ise 4 Ocak 2019 olarak belirtildi. Sağlık Bakanlığı ambulans şoförü alımı ile alakalı toplam 114 ayrı ilan ile Ambulans Sürücüsü (Ambulans Şoförü) ve Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi alımı ilanı yayınladı. Bu kapsamda en çok alım ise 367 ambulans şoförü ve 157 Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi kadrosu ile İstanbul’a oldu.

Sağlık Bakanlığı Ambulans Şoförü Alımı Başvuru Şartları; Başvuracak olan adayların 18 yaşını doldurmuş ve 36 yaşından gün almamış olması gerekiyor. Başvuracak olan adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olması gerekiyor. Başvuracak olan adayların en az B sınıfı (manuel vites) sürücü belgesine başvuru tarihi itibariyle 3 yıldan fazla süredir sahip olması gerekiyor. Psikoteknik değerlendirme belgesine sahip olmak ve “ambulans sürücüsü olarak görev yapması, ağır iş yapması ve gece vardiyasında çalışması uygundur” ibaresini içeren sağlık kurulu raporu ile durumlarını belgelendirmesi gerekiyor.

Sağlık Bakanlığı ambulans şoförü alımı için başvuracak adayların, acil bakım teknikerliği, acil yardım teknikerliği, ambulans ve acil bakım teknikerliği, paramedik, acil yardım, ambulans ve acil bakım, ilk ve acil yardım önlisans programlarının birinden mezun olması gerekiyor.

Sağlık Bakanlığı Ambulans Şoförü Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır? Ambulans Şoförü alımına başvuru yapacak olan sağlık personeli olan adaylar İşkur internet sitesi üzerinden giriş sağlayarak yada İşkur il Müdürlüğüne şahsen başvuru yapabilirler. Alım Yapılacak İller ve Branşların listesi için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.