19 Ekim 2019
  • Ankara12°C
  • İstanbul16°C
  • İzmir18°C
  • Adana18°C

SAĞLIK BAKANLIĞI 6 BİN 409 SAĞLIK İŞÇİSİ ALIMI SÖZLÜ SONUÇLARI AÇIKLANDI

Sağlık Bakanlığı 6 bin 409 işçi alımı sözlü sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih değişmişti. Değişiklik sonrası Sağlık Bakanlığı 6409 personel işçi alımı sözlü sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi değiştirmişti. Sağlık işçisi alımı sonuçları tıkla.

Sağlık Bakanlığı 6 bin 409 Sağlık İşçisi Alımı Sözlü Sonuçları Açıklandı

02 Nisan 2019 Salı 21:08

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili Yönetmelik hükümleri kapsamında ihtiyaç duyulan sürekli işçi istihdamı için yapılan mülakat sınav sonuçları açıklandı.

Sınav sonucunda başarılı olan adayın atamasının yapılacağı anlamına gelmemektedir. Başarılı olan adayların atama işlemleri Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırmalarının sonuçlanmasından sonra tamamlanacaktır.

Konu ile ilgili tüm iş ve işlemler Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen Sınav ve Atama İşlemleri Takvimi doğrultusunda yürütülecektir. Sınav sonuçlarına itirazda bulunacak adayların 03-05 Nisan 2019 tarihleri arasında Müdürlüğümüze dilekçe ile şahsen müracaat etmesi gerekmektedir.

SAĞLIK BAKANLIĞI 6 BİN 409 SAĞLIK İŞÇİSİ ALIMI SÖZLÜ SINAV TAKVİMİ

2 Nisan 2019: Sözlü Sınav sonucunun ilanı gerçekleştirilecek.

3-5 Nisan 2019: Sınav sonuçlarına itiraz yapılabilecek.

8-10 Nisan 2019: İtirazların incelenmesi, karara bağlanması ve sonuçlarının il sağlık müdürlüklerinin internet adreslerinde yayınlanması olarak takvimde yer aldı.

11-16 Nisan 2019: Atanmaya hak kazanan adayların başvuru belgeleri ile başarı listesinin Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne kurye ile teslimi yapılacak. Ayrıca anı tarihler arasında Sınavı asıl ve yedek olarak kazananlar ile başarısız olanların ve varsa sınava katılmayanların liste halinde Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne kurye ile elden teslimi de gerçekleştirilecek.

SAĞLIK İŞÇİSİ ALIMI SÖZLÜ SINAVI NASIL DEĞERLENDİRİLDİ?

Sözlü sınavda tüm adaylar 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecek olup adayların atanmaya esas başarı puanı ve başarı sıralaması bu puan üzerinden tespit edilecektir. Ancak, başarı puanının eşitliği hâlinde sırasıyla; yaşı büyük olana, yaşlarının aynı olması halinde sınav kurulu veya kurullarınca alınan diplomaları esas alınmak suretiyle daha üst öğrenimi bitirmiş olana, öğrenim düzeylerinin de aynı olması halinde mezuniyet tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana öncelik verilerek en yüksek puandan başlamak üzere başarı sıralaması belirlenecektir.

SAĞLIK BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMI BAŞVURU SONUCU ATAMA İŞLEMLERİ

Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

Sınavda başarı göstererek atamaya hak kazanan adaylardan; doğum, hastalık, askerlik vb. nedenlerle göreve başlayamayacak durumda olanların, bu durumlarını belgelendirerek Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne başvurmaları halinde, diğer atama şartlarını taşımaları kaydı ile göreve başlamalarına engel durumun sona ermesini müteakip en geç 30 gün içinde göreve başlamaları sağlanacaktır.

Başvuru yapan adayların başvuru sürecini ilgili il sağlık müdürlüklerinin internet adreslerinden takip edebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıda örnek bir ilin sonucunu bulabilirsiniz. Kendi ilinizin sonuçları için ilgili il sağlık müdürlüğü internet sitesini takip etmeni gerekiyor.

Sağlık Bakanlığı işçi alımı sonuçları için aşağıdaki resimde yer alan “WWW” bağlantısını Tıklayınız:

www.jpg

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.