18 Haziran 2019
  • Ankara24°C
  • İstanbul28°C
  • İzmir30°C
  • Adana23°C

SAĞLIK BAKANLIĞI 6 BİN 409 PERSONEL ALIMI İL İL KADRO DAĞILIMI

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı başvuruları başladı. Sağlık Bakanlığı 6409 memur işçi alımı başvuruları bugün itibariyle başladı. İl il Kadro dağılımı

Sağlık Bakanlığı 6 Bin 409 Personel Alımı İl İl Kadro Dağılımı

31 Aralık 2018 Pazartesi 19:31

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatında hizmet birimlerinde çalıştırılmak üzere tam 6 bin 409 sürekli işçi olacak. Sürekli işçiler kadroları için hangi adaylar başvuru yapabilecek. Başvuralar nereye ve Ne zaman yapılacak? Hepsinin cevabı haberimizde yer alıyor.

Sağlık Bakanlığı İŞKUR sitesinde ilan edilen açık kadrolara atanmak üzere tam 6409 sürekli işçi alacak. Her aday ilan edilen kadroya yalnızca bir meslek kolunda başvuru yapabilecek.

Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımına başvuru şartları neler? Başvurmak isteyen adayların 18 yaşını tamamlamış olması 36 yaşından gün almaması gerekiyor. Erkek adaylar için askerlikle ilişkisi bulunmaması, her hangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı olmaması şartları aranıyor. Aynı zamanda alınacak sürekli işçi kadrolarında yer alan önlisans ve lisans mezunları içim 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş ve en az 60 puana sahip olması gereken diğer şartlar arasında yer alıyor.

Başvurular nereye ve zaman yapılacak? Sağlık Bakanlığı sürekli işçi alımına başvurmak isteyen adaylar 31 Aralık 2018-4 Ocak 2019 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirebilecekler. Müracaatta bulunmak isteyen adaylar herhangi bir İŞKUR Merkez Müdürlüğüne veya resmi web sitesi olan İŞKUR sitesinden kendi şifreleri ile giriş yapıp başvuru yapabilecekler.

Sağlık Bakanlığı 6409 sürekli işçi alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.

Alım yapılacak iller ve branşlar için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.