11 Aralık 2019
  • Ankara0°C
  • İstanbul6°C
  • İzmir10°C
  • Adana12°C

SAĞLIK BAKANLIĞI “112 ACİL” HİKÂYELERİNİ KİTAPLAŞTIRDI

Sağlık Bakanlığı, 112 Komuta Kontrol Merkezine gelen aramalar ve olay yerinde sağlık çalışanlarının karşılaştıkları ilginç hikâyeleri bir kitapta topladı.

Sağlık Bakanlığı “112 Acil” Hikâyelerini Kitaplaştırdı

30 Nisan 2014 Çarşamba 21:20

Sağlık Bakanlığınca, 112 Komuta Kontrol Merkezine (KKM) gelen aramalar ve olay yerinde sağlık çalışanlarının karşılaştıkları ilginç hikâyeler kitaplaştırıldı.

Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü Ömer Tontuş, KKM’ye çağrının ulaşmasından itibaren olay yerine ulaşıncaya kadar birçok çarpıcı olayla karşılaşıldığını dile getirerek, bu süreçte hem KKM hem sağlık çalışanlarının ilginç hikâyelerinin derlenerek kitap haline getirildiğini ifade etti. Genel Müdür Tonkuş, 1.972 çalışandan çağrı merkezine gelen hikâyeler, olay yerinde karşılaşılan durumlar, hasta ve hasta yakınıyla kurulan iletişimi içeren öyküler dinlendiğini anlatarak, 2 bin 500 farklı hikâyenin, olayı yaşayanların anlatımıyla kayıt altına alındığını söyledi.

Kitapta 2 bin 500 hikâyenin 100'er tanesinin yer aldığı 5 kitap hazırlandığını bildiren Genel Müdür Tontuş, "İlk kitabı, 19 Mayıs'ta dağıtmayı düşünüyoruz. Bu birimlerde çalışan arkadaşlarımızın, çalışırken ne gibi zorluklarla çalıştıklarını, sıkıntılarını, hatta kimi zaman ölüm tehdidi altında işlerini yapmaya çalıştıklarını göstererek, toplumda farkındalığı artırmak ve görev bilinçlerini göstermek istiyoruz" dedi.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.