21 Mayıs 2019
  • Ankara15°C
  • İstanbul19°C
  • İzmir22°C
  • Adana17°C

PAEM 3000 KOMİSER YARDIMCISI ALIMI SONUCU BAŞVURU DETAYLARI BELLİ OLDU

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 4. Dönem PAEM intibak eğitimi yerleştirme sonuçları ve başvuru detayları belli oldu.

PAEM 3000 Komiser Yardımcısı Alımı Sonucu Başvuru Detayları Belli Oldu

06 Aralık 2018 Perşembe 16:49

2018-2019 Eğitim-Öğretim Dönemi Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) Müdürlüğüne 2700 erkek, 300 kadın olmak üzere toplam 3000 Komiser Yardımcısı Adayı Öğrenci Alımı Sınav sonuçları açıklanmıştır. Açıklanan sonuçlara göre Asil olarak kazanan adayların 10 Aralık 2018 Pazartesi günü 09.00 – 17.00 saatleri arası intibak eğitimi için Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı ve Çamlıca yerleşkelerinde yapılacak.

10 Adet Biyometrik Fotoğraf (sakalsız ve bıyıksız son iki ay içerisinde çekilmiş), 2 Adet Noterden tasdikli Lisans Diploması Fotokopisi ve kazandı belgesi çıktısı, 2 Adet Lise Diploma Fotokopisi, 2 Adet düz lacivert renk kumaş pantolon, 2 Adet Mavi Gömlek, Düz desensiz tek renk lacivert kravat, Siyah Ayakkabı (eğitim esnasında kullanılacağı için esnek ve rahat olmasına dikkat edilmesi) getirilmesi gerekiyor.

Siyah Mont (Hava Koşulları Dikkate Alınarak), Eşofman Takımı ile Spor Ayakkabısı (Siyah veya Lacivert Tek Renk),

Terlik (Mavi veya Siyah Tek Renk), Yeteri kadar Siyah Çorap, Pijama Takımı, şampuan, banyo ve el sabunu, banyo ve el havlusu ile tıraş malzemeleri, Kış mevsimi olması dolayısıyla alt-üst siyah termal içlik getirilmesi gerekiyor.

Eğitim merkezinde kullanılması yasak olan, getirilmemesi gereken ve emanete alınmayacak olan malzemeler: Ses, görüntü ve depolama özelliği olan akıllı cep telefonu, bilgisayar, tablet, fotoğraf makinesi, harici hard disk, powerbank, kamera vb. elektronik cihazlar (ses ve görüntü kaydetmeyen telefon, şarj aleti hariç) yasak olduğu belirtildi.

Ayrıca, Her türlü oyun aleti, aracı ve malzemesi, Her türlü yiyecek ve içecek malzemesi,  doktor raporu ve reçetesi bulunmayan her türlü bitkisel ve tıbbi ilaçlar, her türlü tıbbi malzeme, Her türlü kesici ve delici aletler (ustura, açık jilet vb.), Her türlü takı ve aksesuarlar (düz alyans ve saat hariç), Her türlü siyasi veya ideolojik yayın ve malzemeler yasaktır.

Günlük kullanımda giyilecek elbiselerin en az 3 hafta kullanabilecek şekilde getirilmesi gerekmektedir. E- Devlet üzerinden istenilen belgelerin çıktıları kabul edilecektir. İntibak Eğitiminde ve Sağlık Kurulu Raporu İşlemlerinde Lacivert Pantolon, mavi gömlek, kravat ve siyah ayakkabı giyilecektir.

İntibak eğitim yerini öğrenmek için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.