17 Haziran 2019
  • Ankara23°C
  • İstanbul29°C
  • İzmir29°C
  • Adana30°C

ÖSYM'DEN 2018 KPSS BAŞVURU ÜCRETİ AÇIKLAMASI

2018 Yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS başvuruları 10 Mayıs itibarıyla ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresi üzerinden başladı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer 2018 yılı KPSS başvuru ücretlerine dair açıklama yaptı.

ÖSYM'den 2018 KPSS Başvuru Ücreti Açıklaması

10 Mayıs 2018 Perşembe 18:18

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılı KPSS Lisans Genel Kültür ve Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT ile DHBT sınavları için başvurular alınmaya başladı.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer de başvuru sınav ücretleri ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada KPSS sınav ücretlerinin 2017 yılı ile aynı olduğu ve herhangi bir artış yapılmadığı belirtildi.

KPSS başvuru ödeme son günleri! KPSS başvurular 21 Mayıs’ta sona ererken, ödeme işlemleri de en geç 22 Mayıs’a kadar devam edecek. Ayrıca ÖSYM’nin geçen sene başlattığı Geç Başvuru Günü uygulaması kapsamında 6 Haziran 2018 günü içerisinde başvuru yapılabilecek.

Genel Yetenek-Genel Kültür için başvuru ücreti 60 TL, Eğitim Bilimleri için başvuru ücreti 60 TL, KPSS Alan Bilgisi 1. oturum ile 2. oturum için 40'ar TL KPSS başvuru ücreti olacak. Ayrıca ÖABT ile DHBT için de başvuru ücretleri 60’ar TL olacak. Geç başvuru Gününde ücretler ise Alan bilgisi için 60 TL olurken diğer tüm oturumlar için 90’ar TL olacak. KPSS başvuru ücretlerine dair diğer tüm ayrıntılar için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.