21 Mayıs 2019
  • Ankara15°C
  • İstanbul19°C
  • İzmir22°C
  • Adana17°C

ÖSYM, 2018 KPSS ORTAÖĞRETİM VE ÖNLİSANS BRANŞ SIRALAMALARINI YAYIMLADI

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından KPSS 2018/2 tercih kılavuzunun yayımlanıp merkezi memur atamaları için kontenjan detaylarının yayımlanmasından önce lise ve MYO branş sıralamalarını güncelledi.

ÖSYM, 2018 KPSS Ortaöğretim ve Önlisans Branş Sıralamalarını Yayımladı

30 Kasım 2018 Cuma 15:19

2018 KPSS- Ortaöğretim, Ön Lisans: Branş Bazında Sıralamaları ÖSYM tarafından 30 Kasım 2018 tarihi itibarıyla güncellendi. KPSS lise ve KPSS önlisans branş sıralamalarınıza son güncel hali ile bu tarihten itibaren bakabilirsiniz.

2018 Kamu Personel Seçme Sınavına (2018 yılı KPSS Ortaöğretim, Ön Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtıldığı belirtildi. KPSS adayları, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

KPSS lise ve önlisans için branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulduğu açıklandı. KPSS branş sıralamalarının kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkan veren bir hizmet olarak belirtildi.

KPSS için branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde 30 Kasım 2018 tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuruda belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlandığı belirtildi.

Adayların branş bazında sıralamaları incelerken göz önünde bulundurması gerekenleri içeren teknik açıklama için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.