17 Haziran 2019
  • Ankara23°C
  • İstanbul29°C
  • İzmir29°C
  • Adana30°C

ÖSYM 2018 KPSS BRANŞ SIRALAMALARI AÇIKLANDI - KPSS BRANŞ SIRALAMALARI ÖĞREN

Binlerce öğretmen ve memur adayının heyecanla beklediği 2018 KPSS branş sıralamaları açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan duyuruda 2018 KPSS lisans branş sıralamaların ilan edildiği duyuruldu. İşte 2018 KPSS branş sıralamalarına ilişkin detaylar.

ÖSYM 2018 KPSS Branş Sıralamaları Açıklandı - KPSS Branş Sıralamaları Öğren

04 Ekim 2018 Perşembe 15:18

2018 KPSS'ye giren binlerce adayın günlerdir heyecanla beklediği an sonunda geldi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2018 KPSS branş sıralamalarını açıkladı. Peki adaylar  2018 KPSS branş sıralamalarını nereden ve nasıl öğrenecek?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan açıklamada adayların kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren KPSS branş sıralamalarını açıklandığını duyurdu. 

2018 KPSS'ye giren adaylar günlerdir dört gözle 2018 KPSS branş sıralamalarının açıklanmasını bekliyordu. ÖSYM nihayet sonuçları bugün açıkladı. Öğretmen adaylarının branş sıralamalarını kontrol ederken şu hususlara dikkat etmesi gerekmektedir. MEB tarafından gerçekleştirilen öğretmen alımlarında KPSS P10, P120 ve P121 puan türleri kullanılmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığınca öğretmenliğe atanacakların sıralamaları; alanlara göre mezun oldukları yükseköğretim programları, mezun oldukları yıllar ve öncelikleri, TTK kararlarına göre kontrol edilerek, adayların alan bazındaki başvuruları esas alınarak belirlenmektedir. Bu nedenle öğretmen adaylarının branş bazında sıralama bilgilerini kontrol ederken bu durumu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

2018 KPSS'ye giren adaylar branş sıralamalarını öğrenmek için ÖSYM aday işlemleri sistemine giriş yapmak gerekecek. Adaylar sisteme T.C. kimlik numaraları ve ÖSYM AİS şifreleri ile giriş yapacak. Daha sonra sol kısımda yer alan “Başvurularım/Tercihlerim” kısmına tıklanması, açılacak olan sayfadan ilgili KPSS bilgisinin açılması gerekiyor. Adaylar oradan branş bazında sıralama ekranını tıklayarak branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.  2018 KPSS branş sıralamalarına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.