15 Temmuz 2019
  • Ankara21°C
  • İstanbul23°C
  • İzmir27°C
  • Adana28°C

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2019 YILI 5000 PERSONEL ALIMI - ROTASYON AÇIKLAMASI YAPILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı “Orman Genel Müdürlüğü” tarafından OGM 2019 yılı 5 bin personel alımı açıklaması yapıldı. OGM rotasyon açıklaması da duyuru da yer aldı. İşte OGM 5000 personel alımı ve rotasyon açıklamasının detayları.

Orman Genel Müdürlüğü 2019 Yılı 5000 Personel Alımı - Rotasyon Açıklaması Yapıldı

11 Nisan 2019 Perşembe 10:41

Orman Genel Müdürlüğü OGM tarafından “Rotasyon ve Personel Alımı İle İlgili Açıklama” başlığı ile duyuru yapıldı. OGM 5000 personel alımı ve OGM rotasyon ile ilgili detayları My Memur olarak hazırladık. İşte OGM’den yapılan resmi açıklama tam metni:

OGM PERSONEL ALIMI ve ROTASYON AÇIKLAMASI BİLGİ KİRLİLİĞİNE DİKKAT

​Orman Genel Müdürlüğü personellerinin atama ve yer değişikliği (Rotasyon uygulaması) ve açıktan atama süreçleri ile ilgili olarak kamuoyunda yer alan bilgi kirliliğini gidermek, personel alımlarını bekleyen vatandaşlarımızı doğrudan bilgilendirmek amacı ile aşağıdaki duyuruların yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

OGM ROTASYON AÇIKLAMASI

Orman Genel Müdürlüğü Atama ve Yer Değiştirme yönetmeliklerinde değişiklik çalışmaları devam ettiğinden, zorunlu rotasyon uygulaması 8 Nisan 2019 Tarih ve 214 Sayılı Bakanlık Oluru ile söz konusu yönetmelik değişikliği yapılana kadar ertelenmiştir. Ancak rotasyon süresi dolmuş olan personellerin talepleri halinde yer değişiklikleri yapılacaktır. Personel tercihleri için uygulama süreci yakın bir tarihte ilan edilecektir.

OGM 5 BİN PERSONEL ALIMI KONTENJANLARI

Genel Müdürlüğümüz personel ihtiyaçlarını gidermek amacıyla Sayın Bakanımızın kamuoyu ile paylaştığı, 5.000 personel alımı için çalışmalara devam edilmektedir. Buna göre;

1.200 Mühendis alımı,

2.700 Orman Muhafaza Memuru alımı,

800 Memur alımı,

300 Şoför alımı sürecine açıktan atama izninin yayınlanması ile başlanacaktır.

Orman Mühendisi, Orman Muhafaza Memuru alımları yürürlükteki mevzuata uygun olarak 2018 yılı KPSS puanları ile sözlü ve uygulamalı sınav sonucunda başarılı olanlardan, memur ve Şoför alımları ise 2018 yılı KPSS puanlarına göre ÖSYM tarafından yerleştirilecektir.

Söz konusu personel alımlarının 2019 yılı içerisinde tamamlanması planlanmaktadır. Bundan sonraki süreci Genel Müdürlüğümüzün web ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz açıklamasına yer verildi. My Memur olarak süreci takip edip sizleri resmi açıklamalar kapsamında bilgilendirmekteyiz.

53232.jpg

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.