21 Mayıs 2019
  • Ankara15°C
  • İstanbul19°C
  • İzmir22°C
  • Adana17°C

ÖĞRETMENLİK ALANLARI, ATAMA VE DERS OKUTMA ESASLARINDA DEĞİŞİKLİK YAPILDI! MART 2019

Öğretmenlik alanları, atama ve ders okutma esaslarında değişiklik yapılmasına dair karar 2019 yılı Mart ayı Tebliğler dergisinde yayımlandı. 3 öğretmenlik alanında değişiklik yapıldı. Öğretmenlik alanlarına dair detaylar My Memur haberde.

Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarında Değişiklik Yapıldı! Mart 2019

14 Mart 2019 Perşembe 22:53

Öğretmenlik alanları, atama ve ders okutma esaslarında değişiklik yapılmasına dair karar 2019 yılı Mart ayı Tebliğler dergisinde yayımlandı. 3 öğretmenlik alanında değişiklik yapıldı. Öğretmenlik alanlarına dair detaylar My Memur haberde.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 27 Kasım 2018 tarihli yazı, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün 18 Ocak 2019 tarihli azısı ve Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 22 Ocak 2019 tarihli yazısı üzerine Talim ve Terbiye Kurumu Başkanlığı tarafından 20 Şubat 2014 tarihli ve 9 sayılı kararıyla kabul edilen Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esaslarında değişiklik yapıldı.

Mart 2014 tarihli ve 2678 sayılı Tebliğler Dergisinde yayımlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları” eki çizelgenin “17, 35 ve 65” sıra numaralı bölümleri ekte yer alan şekilde değiştirilmiştir.

17: Eğlence Hizmetleri,

35: Hayvan Sağlığı/ Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı, Hayvan Sağlığı, Hayvan Yetiştiriciliği

65: Psikoloji

ÖĞRETMENLİK ALANLARI, ATAMA VE DERS OKUTMA ESASLARINDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR ESASLAR

Madde 1 - Mart 2014 tarihli ve 2678 sayılı Tebliğler Dergisinde yayımlanan “Öğretmenlik Alanları, Atama ve Ders Okutma Esasları” eki çizelgenin “17, 35 ve 65” sıra numaralı bölümleri ekte yer alan şekilde değiştirilmiştir.

Madde 2 - Bu Esaslar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Madde 3 - Bu Esaslar ile ilgili hükümleri Millî Eğitim Bakanı yürütür

Öğretmenlik alanları, atama ve ders okutma esaslarına ilişkin çizelge de yer alan atamaya esas olan alanlardan ": Eğlence Hizmetleri, Hayvan Sağlığı/ Hayvan Yetiştiriciliği ve Sağlığı, Hayvan Sağlığı, Hayvan Yetiştiriciliği, Psikoloji” mezun olduğu yükseköğretim programı/fakülte ile okutacağı derslere dair detaylar şu şekildedir:

meb-atama-001.jpg

pdfindir.jpg

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.