19 Ocak 2019
  • Ankara3°C
  • İstanbul13°C
  • İzmir13°C
  • Adana13°C

ÖĞRENCİLERE İLK YARDIM EĞİTİMİ VERİLDİ

Boğazlıyan İlçe Sağlığı Müdürlüğü tarafından öğrencilere, çeşitli yaralanmalar, yanıklar, boğaza yabancı cisim kaçması gibi vakalarda ilk...

Öğrencilere İlk Yardım Eğitimi Verildi

15 Mayıs 2018 Salı 09:13

Boğazlıyan İlçe Sağlığı Müdürlüğü tarafından öğrencilere, çeşitli yaralanmalar, yanıklar, boğaza yabancı cisim kaçması gibi vakalarda ilk müdahalenin nasıl yapılması gerektiği ile ilgili uygulamalı eğitim verildi.

Cumhuriyet Ortaokulu 7'nci ve 8'inci sınıf öğrencilerine, herhangi bir kaza veya yaralanma anında hayat kurtaran ilk yardım eğitimi verildi. Öğrenciler, uygulamalı eğitimde, insan maketleri üzerinde suni teneffüs ve kalp masajının nasıl yapılacağını öğrendi. Boğazlıyan İlçe Sağlığı Müdürlüğü Sağlık Personeli Yusuf Yazıcı kaza veya yaralanma anında ilk müdahalenin maksimum 5 dakika içerisinde yapılmasının hayati önem taşıdığını belirtti.

Sağlık profesyonellerinin doktor, hemşire ve ambulans gelene kadar ilk müdahaleye başlanılması gerektiğini ifade eden Yazıcı, öğrencilere ilk müdahale anında yapacakları hakkında uygulamalı eğitim verdi.

Okul Müdürü Yener Eseryel de öğrencilere verilen bu ilk yardım eğitim seminerinden memnuniyetini dile getirdi.

Öğrencilere İlk Yardım Eğitimi Verildi

İhlas Haber Ajansı İHA

Kaynak: Haber Kaynağı
Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.