21 Ocak 2019
  • Ankara1°C
  • İstanbul9°C
  • İzmir11°C
  • Adana7°C

NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİNE MEMUR ALIMI MECLİS GENEL KURULUNDA KONUŞULDU

Nüfus müdürlüklerine memur alımı ve nüfus müdürlüğü personelinin sorunları meclis genel kurulunda gündeme geldi. Milletvekilleri nüfus müdürlüklerinin iş yoğunluğunu ve personel alımı ihtiyacını dile getirdi.

Nüfus Müdürlüklerine Memur Alımı Meclis Genel Kurulunda Konuşuldu

20 Ekim 2017 Cuma 00:23

Nüfus müdürlüklerine personel alımı ve nüfus müdürlüğü personelinin sorunları meclis gündemine taşındı. TBMM Genel Kurulunun 19 Ekim 2017 tarihli toplantısında, Milletvekilleri Ruhi Ersoy ve Mehmet Erdoğan konuya değindi. Nüfus müdürlüklerinin iş yoğunluğundan ve bunun sonucu olarak personel ihtiyacından söz edildi.

Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, Nüfus çalışanlarının yurdun her yerinde yoğun şartlarda çalıştıklarını ifade etti. Pasaportların ve ehliyetlerin artık nüfus müdürlüklerinde verilmesi kararı ve nüfus cüzdanlarının da yenilendiği bu süreçte iş yükünün oldukça arttığını kaydetti.

Bu kurumun işleyişiyle ilgili insan kaynakları istihdam politikasını sorgulayan Milletvekili Ersoy, insan kaynakları ve verimlilik açısından kurum personelinin şartlarında iyileştirme yapılması gerektiğini belirtti. Nüfus müdürlüklerinde çalışanların iş yükü, mesaisi de göz önünde bulundurularak motivasyon açısından iyileştirme yapılmasını önerdi.

“1.480 kadro ihdas edilmesi olumludur.”

Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya seslendiği konuşmasında, komisyondaki ortak önergeye değindi. Burada taşra teşkilatına 1.480 veri hazırlama ve kontrol işletmeni kadrosunun tahsis edildiğini hatırlatarak bunun olumlu olduğunu ancak yetersiz kalacağını belirtti.

Milletvekili Erdoğan nüfus müdürlüklerinde sözleşmeli ve 4/C’li personel olmasını eleştirdi. Böylesine önemli bir kurumun personelinin kadroya alınması gerektiğini kaydetti. Ayrıca iş yükünün fazlalığı dolayısıyla fazla çalışma ücretlerinde iyileştirme yapılması gerektiğini ifade etti.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.