09 Aralık 2019
  • Ankara1°C
  • İstanbul7°C
  • İzmir7°C
  • Adana11°C

NE SÖZLEŞMELİ NE DE ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK OLMAMALI

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda öğretmenlerin sorunları tartışıldı. Siyası partiler öğretmenlerin sorunlarına değindi.

Ne Sözleşmeli Ne de Ücretli Öğretmenlik Olmamalı

28 Kasım 2017 Salı 22:51

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulunda öğretmenlerin sorunları tartışıldı. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekili Zuhal Topçu ülkenin gerçek anlamda eğitime önem vermesi gerektiğini söyledi.

MHP milletvekili Zuhal Topçu, öğretmen yetiştiren fakültelerin gözden geçirilmesi gerekmektedir, dedi. Öğretmenin ücretlisi de olmaz sözleşmelisi de olmaz diyerek tepkisini dile getirdi.

HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul ise OHAL durumunun en çok eğitim camiasına etkilediğini belirtti. CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, öğretmenlerin sorunlarını çözmeden eğitim sistemimizin sorunlarını da çözemeyiz, dedi.

AK Parti Karabük Milletvekili Burhanettin Uysal eğitimi hem ülke genelinde yaygınlaştırdıklarını hem de kalitesini arttırdıklarını söyledi. Ülkemiz geliş dikçe, ekonomik seviyemiz arttıkça elde edeceğimiz imkanları öğrenci ve öğretmenlerimiz için harcayacağız, dedi.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.