19 Ocak 2019
  • Ankara2°C
  • İstanbul11°C
  • İzmir11°C
  • Adana10°C

MSÜ, HARP OKULLARI VE ASTSUBAY MYO ÖĞRENCİ ALIMI TERCİHLERİ SONA ERİYOR

Milli Savunma Üniversitesine 3 bin 761 subay ile 5 bin 992 astsubay öğrenci adayı alımı kapsamında başvuruların tamamlanmasının ardından tercih süreci de sona eriyor. 18 Mayıs itibarıyla tercihler sona erecek!

MSÜ, Harp Okulları ve Astsubay MYO Öğrenci Alımı Tercihleri Sona Eriyor

16 Mayıs 2018 Çarşamba 23:18

Milli Savunma Üniversitesi MSÜ Harp Okulları HO ve Astsubay Meslek Yüksekokulları MYO tercih süresi 18 Mayıs 2018 23.59'a kadar uzatılmıştır. e-Devlet şifreniz ile giriş yaparak tercihinizi yapabilirsiniz. Aşağıdaki başvuru kılavuzunun dikkatlice okunmasında fayda vardır.

Milli Savunma Üniversitesi adayları için tercih uyarısı! Tercih sıralamanızı yapmadan önce "2018 yılı milli savunma üniversitesi askeri öğrenci aday belirleme sınavı ve askeri öğrenci temini kılavuzunu" mutlaka okuyunuz. Harp okulları ve astsubay meslek yüksekokulları tercihleri ayrı ayrı yapılacaktır.

Harp okulları tercih sıralamanız, harp okullarına yerleştirilirken öncelik sıranız olarak dikkate alınacaktır. Astsubay meslek yüksekokulları tercih sıralamanız, astsubay meslek yüksekokullarına yerleştirilirken öncelik sıranız olarak dikkate alınacaktır.

MSÜ, Harp okulları için 3 bin 761 subay alımı ile MSÜ Astsubay Meslek Yüksekokulları için 5 bin 992 astsubay alımı olmak üzere Milli Savunma Üniversitesi MSÜ'ye toplamda 9 bin 753 subay, astsubay öğrenci alımı gerçekleştirileceği açıklanmıştı. Başvuru ve tercih kılavuzu için TIKLAYINIZ. Tercihler için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.