21 Ocak 2019
  • Ankara1°C
  • İstanbul9°C
  • İzmir11°C
  • Adana7°C

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HAYAT BOYU ÖĞRENME KURUMLARI YÖNETMELİĞİ - 11 NİSAN 2018

11 Nisan 2018 Tarihli ve 30388 Sayılı Resmi Gazetede Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliği yayımlandı. MEB Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliği tam metni için tıklayınız.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliği - 11 Nisan 2018

11 Nisan 2018 Çarşamba 08:55

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı hayat boyu öğrenme kurumlarının kuruluş, görev, yönetim, eğitim, öğretim ve işleyişi hakkındaki yöntem ve ilkeler ile diğer resmî ve özel kurum ve kuruluşlar, belediyeler, meslek kuruluşları, dernekler, vakıflar ve gönüllü kuruluşlarca hayat boyu öğrenme kurumlarının iş birliğinde özel öğretim kurumları mevzuatı dışında açılacak kurslarda yönetim, eğitim, öğretim, üretim, rehberlik, gözetim ve denetime ilişkin usul ve esasları düzenleyen yönetmelik 11 Nisan 2018 tarihli resmi gazetede yayımlandı.

Hayat Boyu Öğrenme ilkeleri nelerdir? Hayat boyu öğrenmenin ilkeleri şunlardır; Hayat boyu öğrenme, Bilimsellik ve bütünlük, Geçerlilik, Gönüllülük, Herkese açıklık, Her yerde eğitim, İhtiyaca uygunluk, İş birliği ve eş güdüm, Planlılık, Süreklilik, Yenilik ve gelişmeye açıklık.

Kurumların kuruluşu ve görevleri; Yerleşim birimi ve çevresinin gelişmişlik düzeyi, iş gücü ve istihdam durumu, eğitim ihtiyacı göz önüne alınarak il ve ilçelerde hayat boyu öğrenme kurumlarının açılması, kapatılması ve hayat boyu öğrenme kurumlarına ad verilmesi ile ilgili iş ve işlemler, 24 Haziran 2017 tarihli ve 30106 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Kurum Açma, Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliği ve ilgili diğer mevzuat hükümlerine göre yapılır. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Kurumları Yönetmeliği tam metni için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.