17 Haziran 2019
  • Ankara23°C
  • İstanbul29°C
  • İzmir29°C
  • Adana30°C

MEMURLARA EK ZAM ZORUNLU HALE GELDİ

Memur ve diğer kamu personelleri ile emeklilere ek zam verilmesi zorunlu hale geldi. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Kahveci, kamu görevlilerine ek zam verilmesinin zaruri hale geldiğini söyledi.

Memurlara Ek Zam Zorunlu Hale Geldi

11 Ekim 2018 Perşembe 21:01

Memur ve diğer kamu personelleri ile emeklilere ek zam verilmesi zorunlu hale geldi. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Kahveci, memurların bir ayda 212 TL fakirleştiğini ifade ederek kamu görevlilerine ek zam verilmesinin zaruri hale geldiğini söyledi.

Eylül ayı asgari geçim rakamlarını değerlendiren Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Ağustos ayında 5978,82 TL olan dört kişilik bir ailenin asgari geçim haddinin 212,22 TL artışla 6.191,04 TL olduğunu vurguladı. 

Bu çerçevede ortaya çıkan rakamların özellikle kamu görevlilerinin kayıplarının artarak devam ettiğini ortaya çıkardığını belirten Kahveci, Eylül ayında memurun önceki aya göre 212 TL daha fakirleştiği ifade etti.

Kahveci, memurlarımızın bu rakamlarla geçinme imkanları kalmamış, hayat standartları giderek gerilemeye başlamıştır dedi. Memurlara ek zam yapılması konusunda ısrarcı olacaklarını kaydeden Önder Kahveci, ek zammın zaruri hale geldiğini söyledi.

Genel Başkan Kahveci, Türkiye Kamu-Sen olarak talep ettiğimiz “Memurlara Ek zam” artık zaruri bir hale gelmiştir. Kamu görevlilerine yapılacak ek zammın piyasalara da olumlu yansıyacağı unutulmamalı, bu konuda gerekli adımlar derhal atılmalıdır dedi.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.