21 Mayıs 2019
  • Ankara15°C
  • İstanbul19°C
  • İzmir22°C
  • Adana17°C

MEMURLARA 3600 EK GÖSTERGE HANGİ BAHARA

Öğretmenler, hemşireler, polisler, din görevlileri ve kimi idarecilerin yılan hikayesine dönen 3600 ek gösterge beklentisi sürüyor. BASK  bugün yapılan açıklamanın ardından henüz bir hazırlık olmadığını ifade etti. İşte memurlara 3600 ek gösterge ne zaman

Memurlara 3600 Ek Gösterge Hangi Bahara

14 Mart 2019 Perşembe 23:27

Öğretmenler, hemşireler, polisler, din görevlileri ve kimi idarecilerin yılan hikayesine dönen 3600 ek gösterge beklentisi sürüyor. BASK Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu BASK 14 Mart'ta yapılan ek gösterge açıklamasının ardından önemli detaylara değindi. Memurlar için sadece 3600 ek gösterge değil, kat sayı adaletsizliğinin çözülmesi gerektiği vurgulandı.

Yapılan açıklamada Son olarak Ankara Şehir Hastanesinin (Bilkent) açılışında Sayın Cumhurbaşkanının konuşmasına da kısmen konu olan 3600 ek gösterge sorunu, 14 Mart 2019 tarihinde basında farklı açıklamalara yer verildiğini belirten BASK, farklı farklı yapılan açıklamaları yayımladı. Basında yer alan açıklamalardan bazı kesitler:

- Sağlık çalışanlarımızın 3600 ek gösterge meselesini söz verdiğimiz şekilde çözeceğimizi ifade etmek istiyorum.

- Polislerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte hemşirelerimizin de ek gösterge meselesini çözeceğimizi burada tekrar ifade etmek istiyorum. İnşallah seçimden sonra ele alacağımız konulardan biri de budur.

- Biz sağlık çalışanlarımızın sıkıntılarını çözmek için her türlü gayreti gösterdik, gösteriyoruz. Son olarak polislerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte hemşirelerimizin de 3600 ek gösterge meselesini söz verdiğimiz şekilde çözeceğimizi ifade etmek istiyorum. Seçimden sonra ele alacağımız konulardan biri de budur.

- Erdoğan, Hemşirelerimizin de 3600 ek gösterge meselesini söz verdiğimiz şekilde çözeceğimizi ifade etmek istiyorum. Seçimden sonra ele alacağımız konulardan biri de budur" açıklamasında bulundu.

KONU SADECE 3600 EK GÖSTERGE DEĞİL: EK GÖSTERGE ve KATSAYI ADALETSİZLİĞİ!

BASK, bugün yapılan açıklamanın ardından henüz bir hazırlık olmadığı açıklamasında bulundu. Konunun sadece 3600 ek gösterge değil, kamu görevlilerinin ek gösterge ve katsayı adaletsizliği sorunu olduğunun da altı çizildi.

ORTADA HİÇBİR HAZIRLIK YOK!

BASK, Sayın Cumhurbaşkanının 14 Mart Tıp Bayramına da denk gelen açıklaması, ortada hiçbir hazırlığın olmadığını göstermektedir açıklamasında bulundu.

3600 ek gösterge konusunda kafa karışıklığı devam ediyor. Bize ulaşan bilgiler, SGK ile konunun görüşüldüğü, bütçeye muhtemel etkilerinin hesaplandığı ancak yasal düzenleme gerektirmesi nedeniyle bekletildiği, sadece emeklilikte geçerli olmak üzere mi yoksa çalışırken mi verileceği yönünde kararsızlığın devam ettiği, idareciler ile ilgili düzenleme halinde ise genel idare hizmetleri personeline de hak doğmasının sorun olarak görüldüğü yönündedir.

Sonuç olarak idare isterse, çıkmakta olan bir kanuna eklenecek iki üç paragraflık bir madde ile sorun çözülebilir denildi.

KONU 3600 SORUNU DEĞİL, MEMURLARIN VE EMEKLİLERİNİN EK GÖSTERGE VE KATSAYI ADALETSİZLİĞİ SORUNU

Bu nedenle kimi sendikalar, özellikle yetkili sendikalar konuyu yarım ağız dillendiriyor açıklamasında bulunuldu.  Hatta yasa gereği Mart ayında toplanması gereken Kamu Personeli Danışma Kurulu KPDK 31 Mart öncesi toplanmak istenmiyor. Toplansın diyenler de oldukça gönülsüz.

BASK tekrar etti ve sordu: Sahi 3600 ek gösterge hangi bahara? Açıklamaların tam metni:tiklayiniz.jpg

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.