19 Ocak 2019
  • Ankara3°C
  • İstanbul13°C
  • İzmir13°C
  • Adana13°C

MEMUR-SEN BAYRAM İKRAMİYESİNİN TÜM MEMURLARA ÖDENMESİNİ TALEP ETTİ

Bakanlar Kurulu sonrasında Başbakan Binali Yıldırım tarafından tüm emekliler için verilen ve ayrım gözetilmeden emeklilere verilen bayram ikramiyelerinin tüm memurlara verilmesi için harekete geçti. 2 Bin TL ikramiye tüm memurlara verilsin!

Memur-Sen Bayram İkramiyesinin Tüm Memurlara Ödenmesini Talep Etti

03 Mayıs 2018 Perşembe 15:47

Bayram İkramiyesi Sadece Emeklilere Değil Bütün Emekçilere Ödenmesi gerektiğini belirten Memur Sendikaları Konfederasyonu Memur-Sen tarafından yapılan açıklamada 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nın hemen öncesinde gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklanan ve milletimizin önemli bir kesimini mutlu edecek, rahatlatacak olan paketin Türkiye için çok önemli olduğu belirtildi.

Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan paket içeriğinde özellikle emekli olmayı, emekli olarak yaşamayı kabus olmaktan çıkarmaya katkı sağlayacak, Ramazan ve Kurban Bayramlarında emeklilere ikramiye verilmesi kararının sendika olarak önemli bulduklarını belirtti.

Emeklilere dini bayramlarda ikramiye ödenmesinin ilk uygulamasının ilk olarak 2018 yılı Ramazan Bayramı öncesinde gerçekleştirileceğini ve bu noktada adaletli olunması açısından tüm kamu görevlileri için de olması yönünde talepleri iletildi.

Kamu görevlilerine yönelik bir bayram ikramiyesinin olmamasının toplu sözleşme görüşmelerinde de geçtiği ve taleplerin karşılanmamasının üzücü olduğuna yer verildi. Açıklanan paketin kapsamının genişletilmesi ve tüm memurları da bu uygulamanın kapsaması talep edildi. Sendikanın açıklamasının tam metni için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.