18 Haziran 2019
  • Ankara24°C
  • İstanbul28°C
  • İzmir30°C
  • Adana23°C

MEMUR MAAŞ ZAMMI YARIN BELLİ OLACAK

Memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam oranları yarın açıklanacak. Memurların 2019 yılı Ocak maaş zamları yarın açıklanacak. Memur ve emekliler ne kadar maaş zammı alacak?

Memur Maaş Zammı Yarın Belli Olacak

02 Ocak 2019 Çarşamba 11:47

Memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam oranları yarın açıklanacak. Memurların 2019 yılı Ocak ayında alacakları maaş zammı yarın Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yarın açıklanacak olan enflasyon rakamları ile belli olacak.

Milyonlarca memur ve emeklinin gözü kulağı TÜİK tarafından açıklanacak rakamlara odaklandı. TÜİK yarın saat 10.00’da Aralık ayı enflasyon rakamlarını açıklayacak. Bu rakamlar memur ve emekli maaşlarına enflasyon farkı olarak yansıyacak.

Memurlara 2019 yılının Ocak ayı için toplu sözleşmeden dolayı yüzde 4 maaş zammı yapılacak. Buna ilave olarak da 2018 yılı ikinci altı ayında çıkan enflasyon rakamının yüzde dörtten fazlası enflasyon farkı olarak maaşlara yansıtılacak.

2018 yılı Kasım ayı sonu itibariyle yani beş aylık enflasyon farkı yüzde 7.14 olarak açıklanmıştı. Aralık ayında enflasyon eksi çıkarsa bu oran aşağı düşecek, yüksek çıkarsa yukarı çıkacak. TÜİK tarafından yarın açıklanacak olan enflasyon rakamları bu yüzden çok büyük önem arz ediyor.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Aralık ayında da enflasyonun düşeceğinin sinyallerini vermişti. Aralık ayı enflasyonu sıfır olarak açıklanırsa memur ve emeklilere yüzde toplu sözleşmeden, yüzde 7.14 de enflasyon farkı olmak üzere toplam yüzde 11.14 maaş zammı yapılacak.  

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.