19 Ocak 2019
  • Ankara3°C
  • İstanbul13°C
  • İzmir13°C
  • Adana13°C

MEMUR ALIMI: KYK VE PTT 6220 PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI VE ŞARTLARI

2018 yılı memur alımları kapsamında iki kuruma toplamda 6 bin 220 sözleşmeli kamu personel alımı başvuru yapılacak. PTT personel alımları ve KYK personel alımlarına dair detaylar ve başvuru bilgileri için tıklayınız.

Memur Alımı: KYK ve PTT 6220 Personel Alımı Başvuruları ve Şartları

07 Mayıs 2018 Pazartesi 09:44

Devlet Personel Başkanlı DPB’de yayımlanan ilanlarla iki farklı kuruma toplam 6 bin 220 personel alımı yapılacak. PTT’ye 2018/1 kapsamında 5 bin personel alımı KPSS şartsız yapılacak. KYK’ya da iki farklı ilanla Bin 200 personel alımı yapılacak.

PTT personel alımları için geçtiğimiz yıla göre farklılıklar bulunuyor. En önemli fark bu yıl PTT alımlarında KPSS şartı yok! Adayların büyük kısmı yazılı sınavla atanacak. Sadece 752 kadro için ek olarak sözlü sınav şartı bulunuyor.

PTT personel alımında bu yıl uzman alımları hariç olmak üzere ikametgah şartı bulunuyor. Adaylar başvuru yapmak istedikleri ilde 1 yıl ikamet etmek şartı bulunuyor. Adayların başvuru yapacağı PTT alımında mezuniyet şartını ve ehliyet şartlarını da unvanlar bazında karşılaması gerekiyor.

KYK ise yurt yönetim personeli ve sözleşmeli personel alımı kapsamında iki farklı ilan yayımladı. Toplamda 1220 personel alımı yapılacak. Yurt yönetim personeli alımı için lisans mezuniyeti aranırken, diğer sözleşmeli personel alımlarında en az lise mezuniyeti bulunmaktadır.

My Memur olarak PTT personel alımı ve KYK personel alımı ilanlarına dair detayları hazırlamıştık. Sitemizde arama sayfasında “PTT” ve “KYK” yazarak gerekli açıklamalı haberlerimizi bulabilirsiniz.

KYK 1220 personel alımı için TIKLAYINIZ. PTT 5000 personel alımı için TIKLAYINIZ.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.