18 Ekim 2019
  • Ankara13°C
  • İstanbul17°C
  • İzmir19°C
  • Adana24°C

MEHMET MÜEZZİNOĞLU" ÇİPLİ DAMACANAYI TAKİP EDİLEBİLECEK"

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, tüketim güvenliği tartışılan damacana sular için çipli sisteme geçileceğini açıkladı.

Mehmet Müezzinoğlu" Çipli Damacanayı Takip Edilebilecek"

09 Mayıs 2014 Cuma 11:43

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, tüketim güvenliği tartışılan damacana sular için çipli sisteme geçileceğini açıkladı. “Ambalajlı su takip programı, kaynak ve imalathane arasında debi ve iletkenlik takibi, damacana yıkama suyu sıcaklık takibi ile damacanaların çip takılmak suretiyle dolum sayısı ve damacana ömrünün takibini içeren” 4 kademeli bir sistem oluşturulacağını belirten Müezzinoğlu, TÜBİTAK tarafından geliştirilen çipli damacana sistemiyle vatandaşın cep telefonu ve internetten denetim ve takip yapabileceğini kaydetti.

Projenin TÜBİTAK tarafından geliştirilmekte olduğunu vurgulayan Müezzinoğlu: “Yapılan ön çalışmalarda damacana yıkama suyu sıcaklığı ile debi ve iletkenlik takiplerinin TÜBİTAK tarafından onaylanan sensorlar vasıtasıyla yapılması, damacana dolum sayısı takiplerinin ise uzaktan okumaya imkân veren ve taklidi zor olan RFID etiketler vasıtasıyla yapılması planlanmaktadır” dedi.

Mehmet Müezzinoğlu 3 yıl için mevcut damacanaların yerini çipli damacanaların alacağına dikkat çekti.

Yorumlar
MyMemur Haber Sitemiz 5651 sayılı "internet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla işlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında" Kanunun 2/f maddesi uyarınca 'içerik Sağlayıcıdır'. Tüm üyeler yaptıkları yorumlardan şahsen kendileri sorumlu olup, talep halinde sitemiz kaynaklarında olan, gerekli iletişim bilgileri Adli ve İdari Makamlara sunulacaktır. UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmaz.